Minu mõte loeb!

Foto: Erakogu

Tahtsime klassikaaslastega alustada miniettevõtlusega, mida õpetaja Kersti Laastau oli meile tutvustanud.

Esimene kokkusaamine oli septembrikuu viimasel esmaspäeval, kui kogunesid 6.a klassi õpilased, firma asutajad Annabel Veldre, Eveli Vahesalu ja Lisanna Margus. Järgmistel kordadel liitusid ka Robi Abel ja Disendra Klausen.

Vajasime ideed, pidime selgusele jõudma, mida toodame. Igaüks meist pakkus välja oma mõtteid,  millest valisime välja paar, näiteks telefonikaaned, lõigatud särgid, riidest kotid. See oli algusest peale selge, et tahame olla keskkonnasõbralik firma. Lõpuks otsustasime õmmelda poekotte, et innustada inimesi loobuma kilekottidest.

Firma vajas nime ja selleks sai MINU MÕTE LOEB ehk lühendina MML. Otsustasime küsida algkapitali kooli direktorilt Kersti Kivisoolt. Pidime täitma taotluse ja saime abi.

Meie tootmisprotsess oli väga mahukas ja kottide valmistamine võttis palju aega. Eesmärgiks oli saada 40 kotti, neist 10 lootsime maha müüa kooli piparkoogilaadal. Tegelikult jõudsime laadaks valmis teha hoopis 13 kotti.

Kottide valmistamisele aitasid kaasa ka teised 6.a klassi tüdrukud, käsitööõpetaja Kristi Teder ja klassijuhataja Anne Kivimäe, kes oli toeks reklaamplakatite kujundamisel.

Oleme alustav firma, see tähendab, et oleme alles oma tee alguses. Loodame, et suudame kõik oma ideed ellu viia. Plaanime edaspidiseks ka teisi tegevusi. Mini-minifirma MML tänab oma toetajaid.

Mini-minifirmasse MML on teretulnud uued liikmed. Tule ja arvesta, et sinu mõte loeb!

Annabel Veldre
6.a klassi õpilane