Millest arutleti Järvamaa osaluskohvikus?

Foto: Eviita Õisma

Paide Hillar Hanssoo põhikooli õpilasesinduse liikmed käisid 6. novembril Türi kultuurikeskuses Järvamaa noortekogu korraldatud osaluskohvikul ning sotsiaalmeedia koolitusel. Kus arutleti erinevatel noortega seonduvatel teemadel.

Päeva alguses rääkis meile Hele-Liis Päike, tuntud ka kui Helekas, oma teekonnast sotsiaalmeedias ja andis meile näpunäiteid, mida teha näiteks siis kui märkad küberkiusamist. Helekas rääkis ka suunamudija töö telgitagustest, näiteks sellest kui palju jääb pildi või video taha tegelikult.

Peale seda algas osaluskohvik, kus arutleti aktuaalsetel teemadel, millest kolm olid kohalikud ja kaks vabariiklikud. Vabariiklikud teemad olid: „Kas valimised suruvad mind kasti?!“ ja „Head otsutajad – otsustage lõpuks ära!“. Kohalikud teemad olid: „Me oleme sõltlased“, „Enesekindlalt iseseisvasse ellu“ ja „Hakkame omavahel taas suhtlema!“.

Saskia Metsallik
õpilasesinduse liige

Mina osalesin ühes vabariiklikus ja kahes kohalikus aruteluringis.  Vabariiklikus aruteluringis sain teda, miks peaksid noored valima minema ja mis on selle tägajärjed, kui noored valima ei lähe. Ühes kohalikus aruteluringis sain erinevaid näpunäiteid ja ideid, mida oma kooli viia selleks, et valmistada noori rohkem ette iseseisvaks eluks. Teises kohalikus aruteluringis rääkisime sellest, mis võimalused võiksid Järvamaa noortele avalikus ruumis ajaveetmiseks veel olla ja kuidas seda ruumi hoidma peaks.

Kokkuvõtteks sain nii mina kui ka teised õpilasesinduse liikemed palju uusi mõtteid ja ideid ning ootame juba järgmise aasta osaluskohvikut.