2. – 4. klassi õpilastel oli lugemisöö
Foto: Krista Sukk

Foto: Krista Sukk

13. veebruari hommik oli ebatavaline, algklassiruumides süttisid poole kaheksa paiku tuled, et ärgata, magamiskottidest väljas pugeda ja pannkooke sööma minna. Oli lugemisöö. Eelmisel õhtul muutusid klassiruumid mõnusateks lugemispesadeks. Kes luges ise kaasavõetud raamatut, kes kuulas ettelugemist – just nii nagu klassijuhataja oma õpilastega õhtu algust korraldas.

Heli Prii
õpetaja

Teadmisi raamatutest ja kirjanikest sai näidata viktoriinis. Selleks jaguneti segavõistkondadeks ning taskulampidega valgust näidates tuli hämaratest koridoridest üles otsida ja vastata paarikümnele küsimusele. Tasavägise võistluse võitis võistkond Võlupadi.

Õhtu lõppes näitlemisega: iga võistkond pidid loosiga võetud muinasjuttu lavastama. Vaatamata veerandtunnisele ettevalmistusajale astusid kõik õpilased oma rühmaga järgemööda lavale ja esitasid  katkendeid „Lumivalgekesest“, „Kitsetallest, kes luges kümneni“, „Kakukesest“, „Hundist ja seitsmest kitsetallest“, „Punamütsikesest“ ja „12. kuust“.

Üks vahva õhtu peab ka tantsu ja mängu pakkuma. Meeleoluka diskoõhtu eest täname vanemaid koolivendi ja –õdesid.

Kell 23 kustusid klassides tuled. Enne jõudis nii mõnigi laps kaasavõetud raamatust mitu lehekülge lugeda. 3.a klassi Anete palus luba taskulambi valgel peatükk lõpuni lugeda – ei saa ju põnevat kohta pooleli jätta.

Suur aitäh meie kooli kokkadele, kes kell 8 olid katnud lauad võileibade, pannkookide ja kakaoga.