7.a seikles minevikus

Foto: Erakogu

Kas sa oled unistanud õhupalliga lendamisest või allveelaevaga sõitmisest? Sina unistad, aga meie tegemine ära!!!!

Tallinnas on sellest sügisest avatud uus avastuskeskus, mis kannab nime Proto. 

Väljapanekus on ligi 30 virtuaalreaalsus- ja tegevuseksponaati, mis äratavad ellu 19. ja 20. sajandi leiutised. Nende hulka kuuluvad näiteks kuumaõhupall, õhujalgratas ja allveelaev, mida saab VR-mängus ise juhtida ja nii erinevaid ülesandeid täita. 

Eve Klävin
õpetaja

Alina: Mina arvan, et prototehase mõte ja eksponaadid on väga lahedad ja huvitavad. Mina pole varem kusagil sellises kohas käinud. 

Robin: Tehas oli lahe ja põnev!

Jaan: Oli väga huvitav elamus.

Saskia: Oli üsna põnev, huvitav ja uudne aga osad asjad olid uuendamisel ja see tekitas natuke pettumust. Võiks ka rohkem jälgida kas kõik VR prillid

Gulliver: Virtuaalne reaalsus oli seal päris hea, mulle meeldis seal kõige rohkem see, kus sai selle masinaga sõita. Ootan huviga uuendusi sellele muuseumile.

Katreen: Sealoli lahedaid virtuaalreaalsuse mänge.Mulle meeldis kõige rohkem allveelaeva oma See oli kõik tegelikult väga äge, kui sai ise proovida said neid asju. Selle koha sisustus ja see, kuidas asjad sinna nii ära oli pandud, oli nii äge, mulle väga meeldis. Lähen kindlasti veel.

Johanna: Mulle prototehas iseenesest väga meeldis, sain väga huvitava ja põneva kogemuse.  Peale selle olid kõik töötajad väga mõistvad ja abivalmid. Mul kukkus  kogemata maha üks VR mängu pult ning mitte ükski töötaja ei hakanud paanitsema ega õiendama, vaid tulid kohe appi ja panid patarei kaane tagasi peale, kuna see oli ära tulnud. Prototehasesse läheksin ma kindlasti tagasi sõprade või perega.

Marie: Mulle seal väga meeldis ja seal oli väga põnev. Sinna toodud asjad olid lõbusad ja arendavad. Külastaks seda veel mitu korda.

Anett: Mulle täitsa meeldis prototehases. Seal oli nii palju huvitavat teha ja igav ei hakanud üldse. Kõige rohkem meeldis mulle mängida virtuaalreaalsuses, nende prillidega oli väga äge mängida.

Klasssijuhataja: Mulle meeldis kõige rohkem sõita linna kohal lendava jalgrattaga. Veebruarist algavad koolidele mõeldud programmid, ma arvan, et giididel tuleb veel suur töö ära teha, et tehast huvitavalt ja haarvalt tutvustada.