Abituriendid õppisid Tallinnas
12.b klassi õpilased Mektorys ventilatsiooni show-laboris Foto: Anne Kivimäe

12.b klassi õpilased Mektorys ventilatsiooni show-laboris Foto: Anne Kivimäe

Neljapäeval, 12. novembril võtsid meie kooli abituriendid ette õppeekskursiooni Tallinnasse. Esimesena külastati ettevõtlusnädala raames TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektoryt, hiljem tehti ekskursioon Tallinna vanalinnas, kus külastati Niguliste muuseumi ja jalutati Indrek Hargla apteeker Melchiori romaanisarja radadel.

Kimberly Jakobson
õpilane

Tegemist on projektiga, mille eesmärgiks on viia kokku teadlased, üliõpilased ja ettevõtjad, et üheskoos lahendada praktilisi tootearendusprobleeme ja genereerida uusi nutikaid ideid. Seal on kõikidel üliõpilasel võimalik igal ajal töötada, näiteks kui on vaja grupitöid teha, lihtsalt vaikuses õppida, kasutada arvutit või internetti. Hoones on olemas isegi puu- ja metallitöökoda, mis on tudengitele täiesti tasuta kasutatav.

Agnesele, kes käib 12.b klassis, jättis see asutus väga hea mulje: „Tunniajane ringkäik Mektorys oli põnev, kuna näidati erinevate sisekujundustega ruume, millel igaühel oma otstarve. Mööda maja ringi kõndides kerkis mitu korda pähe küsimus, kas tõesti on Eestis kool, mis suudab pakkuda selliseid võimalusi, nagu seal kohapeal näha. Oli tunda ülikooli soovi arendada tudengeid ning just selline maja annab hea eelduse, et õpilane tegeleb ka pärast loenguid enda arendamisega.“ Veel lisas ta, et tunnist ei piisanud nii keeruka maja tundmaõppimiseks, sest jõuti ära käia vaid kahel korrusel. „Põnev ringkäik Mektorys tõestas veelgi enam, et TTÜ loengutel pole kooli kiitvad sõnad üksnes soe aur, vaid neil sõnadel on ka tõepõhi all,“ lõpetas Agnes.

Edasi suunduti Tallinna vanalinna ja jaguneti kaheks grupiks. Üks grupp läks Niguliste kirikusse ja teine samal ajal kirjandusõpetaja Anne Kivimäega vanalinna Indrek Hargla raamatusarja „Apteeker Melchior“ jälgedes kõndima.

12.b klassi noored Karja värava paigas Foto: Anne Kivimäe

12.b klassi noored Karja värava paigas Foto: Anne Kivimäe

Niguliste kirikus oli õpilaste arvates kõige huvitavamaks objektiks Bernt Notke maal „Surmatants“. Giid teadis rääkida, et tänaseks on maalil alles ainult 13 figuuri ja pole teada, kui palju neid tegelikult seal on olnud. Pildi pikkus ja ka tellija pole teada. Samuti on siiani saladuseks see, mis on juhtnud ülejäänud pildiga. Vanalinnas käidi tähtsamate hoonete juures, mis Hargla ajalooliste kriminaalromaanide sündmustikes esile tulevad, näiteks teoses „Apteeker Melchior ja timuka tütar“ jutuks tuleva timuka maja juures, teoses „Apteeker Melchior ja Rataskaevu saladus“ kesksel kohal olevas Rataskaevu tänavas ja kaevu juures ning mujal. Tagasiteel Paidesse sõideti mööda ka Pirita kloostrist, mis on teose „Apteeker Melchior ja Pirita kägistaja“ sündmuspaik. 12.a klassi õpilased pildistasid jalutuskäigu ajal stseene rühmatöödena teoste põhjal valmivate fotoromaanide jaoks.

12.a noored ütlevad Tallinna linnamüürile aitäh. Foto: Anne Kivimäe

12.a noored ütlevad Tallinna linnamüürile aitäh.
Foto: Anne Kivimäe

12.b klassi õpilane Hele-Riin ütles kokkuvõtteks: „Mectory oli väga huvitav ja põnev. Samuti oli lahe näha Tallinna vanalinna sellise nurga alt. Nüüd saab teinekord mõnele välismaalasest tuttavale rääkida huvitavaid fakte, mida enne ei teadnud. Kindlasti oli see päev huvitavam kui tavaline koolipäev.“

Abiturientide Tallinna koolipäev sai võimalikuks tänu SA Järvamaa Arenduskeskus ja Paide ühisgümnaasiumi rahalisel toele.