Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tunnid Eestimaa pealinnas

Õpilased Riigikogu rõdul
Foto: Kristi Teder

Neljapäeval, 5. oktoobril külastasid meie kooli 9. klassid tänu projektile “Minu riik” Tallinnas presidendilossi ning Toompea lossi, kus tegutseb Eesti Vabariigi Riigikogu.  Eesti Vabariigi Presidendi Kantseleis Kadriorus anti meile ülevaade presidentide käekäigust ja tegevustest, lossi ajaloost, arhitektuurist ning kunstist, mis kaunistab lossi seinu. Hea on teada, et lossi katusel lehvib sini-must-valge siis, kui president on Eestis. Kui ta on välisreisidel, siis on lipuvarras tühi.

Elsa Pauliine Palu
õpilane

Toompeal Riigikogu saali rõdult avanes vaade parlamendi saalile. Giid tutvustas millal, miks ja kuidas toimub saadikute töö suures saalis ning üldiselt riigikogu fraktsioonide töökorraldust. Kohtusime seal ka ühe Riigikogu liikme Jaak Madissoniga. Vestlusringis saime küsida täpsemalt rahvasaadiku töö kohta. Kohtumine lõppes viktoriiniga, parimad vastajad said väikese tunnustuse.

Õppepäev lõppes Tallinki laeval „Baltic Queen”. Tutvusime laeva töökorraldusega. Uhke tunne oli seista kaptenisillal ja vaadata Tallinna panoraami.