Algklassilapsed soovitavad raamatuid lugeda

Jutuvõistluse võidutööde autorid. Foto: Kätlin Merisalu

Veebruarikuus toimus traditsiooniks saanud jutuvõistlus 2. – 4. klassi õpilastele  „Seda raamatut ma soovitan lugeda“. Võitlus oli pühendatud laste- ja noorte kultuuriaastale „Mina ka!“, et väärtustada  kirjandust ja lugemist kui kultuuri üht olulist osa suureks kasvamise teel.

Heli Prii
jutuvõistluse korraldaja

Žüriile laekus 19 sisukat tööd, mis andsid edasi autorite lugemiselamusi ning põhjendatud soovitusi kaaslastele. Kõige populaarsem oli  Andrus Kivirähki raamat „Oskar ja asjad“. Marie Marleen Jaanof kirjutas: „Ma soovitan seda raamatut lugeda ka suurtel: emadel, isadel, vanaemadel ja vanaisadel. See on tore lugu sellest, milline võib olla lapse fantaasia – kuidas võivad lapsed näha asju, millest suured aru ei saa.“ Nii tõidki lapsed oma töödes välja huumori, salapära, põnevuse, fantaasia, aga ka võimaluse uusi asju teada saada.

Žürii liikmed Helena Saar ja Ingrit Talvist hindasid, kuidas jutuvõistlusel osalejad oskasid lemmikraamatu sisu avada ning oma valikut põhjendada ja kuulutasid välja võitjad:

2.a klassi õpilane Hektor Hallimäe (juhendaja õp Maris Kiuru);
3. a klassi õpilane Grete Torp (juhendaja õp Merike Laas);
4. a klassi õpilane Marie Marleen Jaanof (juhendaja õp Eve Krais);
5. b klassi õpilane Marleen Pihlakas (juhendaja õp Ülle Leppoja).

Võidutööde autorid lugesid oma kirjutised koolikaaslastele ette Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktusel.

Tänukirja sisuka kirjatöö eest said Minna-Mai Kaas, Elina Liiv, Kaur Paabo, Berit Lepp, Kairit Saar, Elisa Ilves, Lisanna Margus, Alissa Ivanova, Loreena Jurtom, Marcus Jõekallas ja Kaspar Ivanov, Alina Simmer, Saskia Metsallik, Laura Kookmaa ja Marleene Randmaa.