Antiiksed olümpiamängud Kreekaliku palavusega….
Fotod: Andrus Kopliste

Fotod: Andrus Kopliste

Tänaseks on see juba ajalugu….meie kooli olümüpiamängud, mis on meie traditsiooniks juba alates 2008 aastast.
Seekord peeti maha Antiik – Kreeka spartalikud olümpiamängud, kus lõõmava päikese all võeti mõõtu 7 erineval alal.

Kooliolümpiamängud said oma hoo sisse juba III veerandi alguses. mil algasid tõsisemast ettevalmistused spordipidustusteks – joonistati Kreeka ornamentikaga vaase, valmistati olümpiateemalisi plakateid ja ühtseid võistkonna riideid ning läbi aegade toimunud suveolümpiamängude teemat käsitleti ka erinevates ainetundides.

Spordipidustustele eelneval päeval, toimusid ka töötoad – Eesti Spordimuusemi loengud, kreeka tantsude töötuba, olümpiamängude viktoriinid, dekoratsioonide valmistamine ja meisterdamine.

pildid_nuppJa siis see oluline päev käes oligi – teisipäev, 31. mai “Paerahnude III suveolümpiamängud”.

Marika Kuusik
huvijuht

Mängud said alguse avatseremooniaga Paide Vallimäelt, kus süüdati olümpiatuli, peeti avakõned ning nauditi neidude imelist avatantsu. Edasi seadis koolipere oma sammud marsitaktide saatel meeleolukas rongkäigus Vallimäelt olümpiastaadionile, kus heisati koolilipp ja olümpialipp ning esinesid meie kooli väikesed võimlejad.

Spordipidu võis alata…
Suures kuumuses pidasid noored maha tõelised jõukatsumised. Võistluspäeva avas viievõistlus, kus 5.-12. klassideni tuli võistleda maadluses, odaviskes, kettalennutuses, käsikutega kaugushüppes ning staadionijooksus. Võistluspäeva kulminatsiooniks said relvisjooksu võistlus ning kaarikute võiduajamine.
Ka meie pere väiksemad, 1.-4. klasside õpilased, kes ka võistlesid teatejooksus, maadluses, kukepoksis, põhurusikavõitluses, kilbijooksus ning kaarikute võiduajamises, olid ülitublid ning pidasid vastu kõik võistlused. Nii mõnelgi jagus veel jõudu jqa energiat elada kaasa ka oma suurematele koolikaaslastele.

“Paerahnude III suveolümpiamängud” lõpetas veesõda, autasustamine, medalite sadu ning ilutulestik. Päeva valguses polnud seda küll palju näha, kuid olulisem kõigest oli emotsioon ja tunne, mis valdas raske võistluspäeva järel kõiki noori.

Oli imeliset tore ja rõõmus päev, mida tasub taas korrata. Uued olümpiamängud toimuvad juba kahe aasta pärast ja sedakorda siis talvised.

Kaunist saabuvat suvevaheaega ning palju sportimist!