Arborist Heiki Hanso andis nõu

Arborist Heiki Hanso koos õpilastega puid vaatlemas Foto: Annabell Anton

Reedel, 12. mail kohtusid 8.-9. klasside õpilased arborist Heiki Hansoga. Jututeemaks oli 100 tamme projekt, millega tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Koos vaadati filmi, kuidas mulda pandud tammetõrust sirgub puu. Saadi teada ka, millised tammetõrud on elujõulised ja millised mitte. Heiki Hanso tutvustas oma karjääriteed, kuidas sai temast, isepäisest koolipoisist, arborist. Ta on rahul, et tema hobi (puude otsas ronimine) ja töö (puude ravimine ja võrade lõikamine) on kokku saanud. Arborist peab olema füüsiliselt tugev, osav ja tark loodusega suhtleja.

Õpilased tutvustasid Heiki Hansole kaks aastat tagasi mulda pandud tammetõrudest sirgunud väikesi tammepuukesi ning rääkisid rõõmudest ja muredest, mis selle aja jooksul on läbitud. Külaline suunas lapsi vaatama ka pargis kasvavate vanade puude elukaarele, nende tervisele.

Heiki Hanso soovis  tammeistikutele kasvamisrõõmu, õpilastele kasvatamislusti ja lubas, et tuleb heameelega järgmisel aastal meiega koos tammeallee rajamisele.

Kristi Teder
õpetaja