Emakeelenädal algas teleajakirjaniku külaskäiguga

Foto: Anne Kivimäe

Esmaspäeval, 9. märtsil andis meie kooli (Paide Ühisgümnaasiumi) vilistlane Robert Rool lahtised meediatunnid 8.-9. klassidele. Ta on praegu Kanal 2 saatejuht ning varem olnud ka raadiohääl.

Meediatunde alustas ta enda tutvustamise ning eluloo kirjeldamisega. Samuti rääkis ta teemadest, nagu näiteks riigi- ja erakanlite erinevus, saadete erinev formaat, saadete ning kanalite reitingud.

Peale meediamaailma tutvustamist rääkis ta oma argipäevast, teleajakirjaniku elukutse plussidest ja miinustest. Teleajakirjanikuna hakkavad tema tööpäevad hiljem, tavaliselt alles kell 11, aga ka lõppevad hiljem, kuna saade “Õhtu!” salvestatakse otse ning see algab alles kell 21.00.

Teise tunni alguses oli kõigil õpilastel võimalus osaleda Roberti koostatud Kahootis. Kõige paremini tundis meediamaastikku 9.b klassi õpilane Rasmus Jürgenson, kes sai auhinnaks „Õhtu!” saate maiustusi. Pärast tulist võistlust korraldas 9.a klassi õpilane Ronaldo Ollo Robertile kiirküsitluse ,,Emb-kumb”. Roberti vastused tegid nii õpilastel kui ka õpetajatel meele heaks, kuna küsimusele „Paide või Tallinn?”, tuli külaliselt kiire ja otsekohene vastus: „Paide.”

Lõpuks pidi Robert tegema ära ka „kohustuslikud” selfie´d. Kokkuvõttes oli kõigil lõbus ning põnev hommikupoolik. Kohtumisest jäi meile meelde tähtis õppetund: erinevad inimised on rikkus, igaühelt saab midagi õppida.

Foto on Kahoot-mängu võitjale Rasmusele auhinna üleandmisest.

9.b klassi õpilased
Elis Kraav ja Anette Pennert