Emakeelepäev Türil tõi meie õpilastele 1. koha
Foto: Andrus Kopliste

Foto: Andrus Kopliste

12. märtsil osalesid neli meie kooli  õpilast Türi Põhikooli korraldatud Järvamaa algklasside  emakeelepäeval. Võistkonda kuulusid Anete Ainjärv ja Fransiska Malmre 3. a klassist ning Saskia Metsallik ja Alina Simmer 2. a klassist.

Eve Krais
õpetaja

Emakeelepäeva tegevused toimusid erinevates töötubades. Muusika ja loovuse töötoas õpiti mängima põnevatel instrumentidel kõigile tuntud lastelaulu  „Juba linnukesed“. Pillidena olid kasutusel pastapliiatsid, joonlauad ja riisiga täidetud purgikesed. Eesti lasteraamatu kaane kujundamise töötoas tõmmati loosiga ühe raamatu pealkiri. Selle põhjal tuli kujundada raamatu kaanepilt. Anete töö sai selles töötoas  auhinnalise koha. Ta  kujundas kaanepildi raamatule  „Väike seebimullipuhuja“.
Toimus mäng  „Rännak emakeele radadel“ . Mängu sammudeks olid õigekiri, mõistatused, kõnekäänud, vanasõnad, võõrsõnad, murdesõnad, eesti lastekirjandus. Mängus läks vaja nii õpitud teadmisi, kui ka pisut õnne. Meie võistkond oli tubli, saavutades 1. koha.

Emakeelepäev lõppes meeleoluka ühisettekandega laulust „Juba linnukesed“.

Õpilasi juhendasid õpetajad Eve Krais ja Heli Prii