Emakeelepäeval kirjutati etteütlusi

Viimase koolinädala esimeses pooles kirjutati klassides etteütlusi. Sellega tähistati emakeelepäeva ja pöörati tähelepanu ilusale eesti keelele ning ühtlasi selgitati paljudes klassides välja parimad õigekirjas.

Klasside parimateks osutusid järgmised õpilased: Anete Ainjärv (5.a), Elsa-Maris Ivanov (5.b), Kelly Nägelik (6.a), Rasmus Jürgenson, Merlin Klemm ja Andrias Seeberg (6.b), Kärt Kirsimägi (7.b), Karl Udu (8.a), Brenda Nelma (9.b), Ralf-Markus Heero (10.) ja Helen Kuuse (11.) ja Jan Margen Vau (12.).

Kuid emakeelepäevaga seotud üritused maakonnas said alguse juba varem. Meie õpilased osalesid 6. märtsil maakondlikul õigekeelsuskonkursil, kus said paremaid tulemusi Helen Kuuse, kes oli maakonna parim 11. klassi õpilane, Ralf-Markus Heero, kes oli teine 10. klassi õpilaste seas, ja Kärt Kirsimägi, kes sai kolmanda 6. klassi arvestuses. Kõik nad olid nüüd oma klasside parimad.

Kolmapäeval, 15. märtsil osales Kersti Mikutaite (5.a) Väätsa põhikoolis luulepäeval “Luule – see ei tule tuulest”, kus esitas Jaan Kaplinski luuletuse “Mina olen üksinda”, ja pälvis selle eest eripreemia mõjuva emotsiooni loomise eest.

Anne Kivimäe
õpetaja