Ennetustegevus on oluline ehk saab ka teisiti

Abipolitseinik ja kooli vilistlane Tarmo Simson rääkimas loengute käigus õpilastele, et saab ka teisiti. Foto: Kätlin Merisalu

Eelmisel nädalal, 27.11-29.11.2017 toimusid Paide Ühisgümnaasiumis koostöös Lääne Politseiprefektuuri Paide Politseijaoskonna, Järvamaa Tervisenõukogu ja Paide Ühisgümnaasiumi Tervisenõukoguga erinevad sõltuvusainete alased ennetusloengud, kus osales 170 õpilast 8.-12. klassidest ja 30 õpetajat.

Lääne prefekt Kaido Kõplas selgitas õpetajatele, mis põhjustel noored narkootikumide kasutamise teele satuvad. Samuti näidati osalenutele, kuidas teenistuskoer Willy leiab üles peidetud kokaiini. Tubakaalaseid ennetusloenguid pidasid õpilastele abipolitseinikud Maiko Keskküla ja Tarmo Simson. Kogemusnõustaja ja endine narkosõltlane Immanuel Volkonski rääkis, kui lihtne on sõltuvusse sattuda.

Paide Ühisgümnaasium kuulub Tervist Edendavate Koolide võrgustikku ning meie eesmärgiks on edendada koolis tervislikku elulaadi ning kujundada turvalist sotsiaalset ja füüsilist keskkonda. Suur aitäh kõigile loengupidajatele ning koostööpartneritele.

Kätlin Merisalu
huvijuht