Ettevõtlusnädal oli 4.b klassi jaoks väga põnev

Foto: Terje Peets

Foto: Terje Peets

Teisipäeval, 6. oktoobril külastasime ettevõtet nimega Core Disain. Internetist uurides tundus õpilastele, et firma tegeleb vaid autokleebiste valmistamisega. Kohapeal selgus aga, et hakkaja ettevõtja Kristo Kivisoo trükib pilte t-särkidele, kruusidele, võtmehoidjatele, pusledele, teeb suuri ja väikeseid kleebiseid, disainib logosid, kui kellelgi on soovi.

4.b klass ja õpetaja Terje

Nägime erinevaid masinaid, mida selle töö juures kasutatakse. Külastuse tipphetk oli näha protsessi, kuidas arvutis valmistatud logo 100 väikese kleebisena masinast välja liugles. Kleebised saime kingituseks kaasa.
Reedel, 9. oktoobril tulid meile külla ning viisid läbi ühe õppetunni Terje ja Mikko Helbma. Nemad tutvustasid meile interneti kodulehekülgede tegemise salapärast maailma. Nägime suurel ekraanil, kuidas üks koduleht võib välja näha kolmel eri viisil: ühte näevad nende koostajad, teist tellijad ning kolmandat igapäevased internetikasutajad nagu meie. See kõik tundus väga keeruline. Õpilased olid teemast väga huvitatud ning küsimustel ei paistnud lõppu tulevat, neid jagus veel vahetundigi.
Kohtumistel selgus, et meile tutvustatud ameteid ei saa üheski ametikoolis õppida. Tuleb ise alal vastu huvi tunda ning palju vaeva näha. Mõistsime, et ilma koolitarkuseta tulevikus siiski hakkama ei saa.
Täname ettevõtjaid, et meile rõõmsameelselt ning meeldejäävalt oma tööd tutvustasite.