Ettevõtlusnädalast kasvas ettevõtluskuu

Foto: Eliina Smirnova

Esimene oktoobrikuu nädal oli koolis ettevõtlusnädal, mille raames käisid klassid  väljasõitudel ja õppekäikudel, kus omandati uusi teadmisi ettevõtlusest, ametitest ja ka ettevõtetest. See omakorda tekitas huvi ettevõtluse vastu ka teiste õpilaste ning õpetajate seas ning ettevõtlusnädalast kasvas välja ettevõtluskuu.

Nädala jooksul oli kõigil noortel võimalik postitada kooli Facebooki lehel loodud sündmusele tutvustusi erinevate ametite kohta. Aktsiooniks oli algselt planeeritud esimene oktoobrikuu nädal, kuid erinevaid ameteid laekus sündmuse lehele terve kuu jooksul. Ametitega on võimalik tutvuda siin.

Oktoobrikuu jooksul külastasid nii teised, viiendad, seitsmendad, kaheksandad kui ka väikeklassid erinevaid Paide, Pärnu ja Tallinna ettevõtteid ja ettevõtjaid.  1.klassi õpilased käsitlesid ettevõtlusnädala raames raha ning poes käimise teemat.

Samuti oli õpilastele üleskutse täita ettevõtlusteemaline ristsõna, kõigi lahendajate vahel loositi välja võitja, kelleks osutus kooliõpilane Triin Tiits. Samuti osalesid 8. klassid Creatloni majandusalases viktoriinis ning 9. klasside õpilasid proovisid kätte õpetajaametis.

Õpilasesinduse liikmed osalesid Järvamaa ettevõtluspäeval, kus kuulasid ettevõtjate ettekandeid ning proovisid kätt oma ettevõtte planeerimisel.

Marita Kutsar
huvijuht