Filmikonkurss tõi esile õpilaste loovuse

Pildil parimaks meesnäitlejaks valitud Arlis Arold Foto: kuvatõmmis filmist “See on siin”

19. mail kulmineerus kooli aulas Paide Ühisgümnaasiumi esimene filmikonkurss. Sel päikselisel reede õhtul kogunesid õpilased ja õpetajad hubasele filmigalale, kus vaadati kooli filmikonkursile esitatud filme ning autasustati parimaid. Konkurss ise sai alguse juba märtsikuus. Noortel oli valida kahe teema vahel: “See on…” ja “Lähme!”. Nende põhjal tuli valmis teha kuni 7-minutiline lühifilm. Konkursi eesmärgiks oli koolinoorte loovuse ning tehnilise taibu toetamine ja arendamine. Filmid konkureerisid kahes vanuserühmas: 6.-8. ja 9.-12. klass.

Helen Kuuse
õpilane

Kokku esitati neli filmi, kolm vanemas vanuserühmas ning üks nooremas. Neid hindas žürii koosseisus Priit Jõesaar, Klaudia Tiitsmaa, Robin Oja ja Sten Perillus. Nooremas vanuserühmas sai tunnustatud 6.b klassi film “See on meie elu”. Vanemas vanuserühmas tuli kolmandale kohale Arlis Aroldi ja Sander-Siim Pihelgase film “Lähme vaatame minu külmkappi!”, teisele kohale paigutus 11. klassi noorte tehtud “märul” “See on tänapäeva noor”. Esikoha saavutas 10. klassi noormeeste Sander-Siim Pihelgase, Arlis Aroldi, Erich Kutsari ja Serkko Vasli õudusfilm “See on siin”. Žüriiliikme Priit Jõesaare sõnade kohaselt väärisid kõik noored suurt kiitust ja ta pani südamele, et kõik kindlasti jätkaksid lühifilmide tegemist, sest filmikonkursil osalenud noortel on suur potentsiaal üha paremateks teosteks.

Kohal viibinud rahva poolt selgitati välja ka parimad näitlejad. Parimaks meesnäitlejaks valiti Arlis Arold ja parimaks naisnäitlejaks Saara Sion, kes täitis peaosa filmis “See on tänapäeva noor”.

Lühifilm “See on siin” on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/watch?v=jTxXO4JlbUY

Lühifilm “See on tänapäeva noor” on järelvaadatav siin: https://youtu.be/Z5u94kRkAqc

Lühifilm “See on meie elu” on järelvaadatav siin: https://www.youtube.com/watch?v=XFNTXjaB-MA