Huvitavad õppimise päevad

Foto: Andrus Kopliste

Projekt „Siin on minu kodu“, mida finantseerib Keskonnainvesteeringute Keskus (KIK), on jõudnud lõpusirgele. Kooli teise korruse fuajees on võimalik tutvuda klasside paneelettekannetega, milles kajastuvad õppekäikudes osalenud õpilaste meeleolud pärast õppereise.
Õppeaasta algusest kuni oktoobrikuu lõpuni korraldasime 15 õppekäiku, millest võttis osa 458 õpilast. Õpilased said osa neljateistkümnest erinevast aktiivõppeprogrammist. Õppekäikudel käis 24 klassi.
Meie partnerid  õpilaste õpetamisel olid  Wile Alpaca Farm, Soomaa looduskeskus, Sagadi looduskool, Polli Aiandusuuringute Keskus, Energia Avastuskeskus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Pernova loodusmaja, Eesti Tervishoiumuuseum ning Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseum.

Kersti Laastau
koolijuht


Õppekäikude raames omandati teadmisi loodushoiust, lahendati praktilisi ülesandeid, jälgiti demonstratsioonesinemisi, tutvuti looduse mitmekesisusega.
Õpilaste arvates olid õppepäevad harivad ja huvitavad. 5. a klass arvas, et päev Tartu loodumuuseumis oli õpetlik, huvitav ja hirmutavgi. Energia Avastuskeskust külastanud õpilased said teada, et elekter võib tekitada väga tugevat heli ja välku on võimalik ka ise teha. 1. klassid olid väga tänulikud Wile Alpaca Farm’i perenaisele, kes tutvustas talu ning alpakavilla kasutamise võimalusi. 5.b klass külastas Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi, kus tutvuti troopiliste vihmametsade taimestiku ja loomastikuga. Henri 3.a klassist kirjutas „Mulle meeldis metsamuuseumis, sest seal õppisime läbi mängu puude lehti tundma“.
Oleme tänulikud meie koostööpartneritele, kes pakkusid  teistmoodi õppimise võimalust, transpordifirmale ATKO ja Keskkonnainvesteeringute  Keskusele. Esimene taoline kõiki õpilasi hõlmav õpiprojekt leidis aset 2016. ja teine käesoleval aastal. Projekti koordinaatorid koolis olid Kristi Hints ja Reet Mändla. Õppekäikudel saatsid õpilasi klassijuhatajad.