Järjekordne teemanädal koolis

Foto: Erakogu

5. kuni 9. oktoobrini oli Paide Hillar Hanssoo koolis ettevõtlusnädal. Otsiti vastuseid küsimusele, kuidas viia ellu oma unistused, eesmärgid ja ideed.

Õpetajate päeval rääkisid õpilastele oma loo õpetajaks kujunemisel kooli pedagoogid. Saadi kinnitust, et kooli õpilasesinduses või -aktiivis tegutsemisest või huvitegevuses osalemisest võib kasu olla tulevase elukutse valikul. Samal päeval näitasid ettevõtlikkust kooli lõpuklassi õpilased, kes olid õpetaja rollis kolm õppetundi.

Teisipäev oli 3. b ja 4. a klassi ettevõtlike õpilaste päralt, osaleti sügiskoolis “Laseme ideed lendu?”, mille viisid läbi noorsootöötaja-koolitaja Marika Valter ja Reelika Lepik. Päev andis julgust, esinemisoskust ja usku muuta oma idee reaalsuseks.

Kersti Laastau
Karjääriõppe- ja ettevõtliku kool koordinaator

Koolis oli mitmeid külalisi. Raadiosaates vastas Henri Härma ja Elsa-Maris Ivanova küsimustele Reelika Lepik, Järvamaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse koordinaator. Kooli vilistlane Triinu Suurkivi, kes töötab deporteerijana, kohtus 3.a, 7.a, 7.b, 8.a, 9.a ja 9.b klassidega. Head meelt valmistas, et ettevõtlusnädala õppetunde viisid läbi ka vanemad Tuuli Klementa, Märt Metsallik, Terje Helbma ning ettevõtja ja kooli vilistlane Priit Põder. Ehitaja kogemust jagas Andrus Lehis. Videosilla vahendusel toimus kohtumine Amserv Paide esinduse tegevjuhi Olev Põldmega. Kooli vilistlane Janely Allsaar rääkis 8. klassidele Järvamaa noortekogu tegemistest. Külalised rääkisid, kuidas nad on jõudnud õpitud või omandatud ametini, räägiti teemal „Minu lugu“.

5.-8. klassidel oli pingutamist, et võtta osa konkursist „Minu idee“. Teame, ettevõtluses on oluline ettevõtlikkus ja ideede olemasolu. Konkursi kaudu selgusid, millised on meie õpilaste mõtted ja ideed. Pärast 12. oktoobrit selgitatakse välja parimate ideede autorid.

Nädala raames vastasid 8. klasside õpilased Junior Achievement Eesti e-viktoriini küsimustele majandusest. Teisipäeval tegi õpilasesindus algust vahetunni aruteludega. Christen Savisaare juhitud teema oli seekord “Kaasamine”.

Ettevõtlusnädal oli täis erinevaid tegevusi ja mittetraditsioonilist õppimist. Keegi ei jäänud kõrvale. Plaan külastada erinevaid Järvamaa ettevõtteid jääb ootama paremaid aegu.