Järvamaa ettevõtlik kool

Fotod: Andrus Kopliste

2.-6. märts oli majas ettevõtlusnädala, III kooliastme õpilased mängisid Ettevõtlusküla, I kooliastme õpilased “Minu raha” mängu. Ettevõtlusnädala raames ehitati kooli ettevõtlustänav, milles olid esindatud peamised ühiskondlikud asutused ja ettevõtted. 

Õpilase kokkuvõte ettevõtlusnädalal toimunud Ettevõtlusküla mängule:

Ettevõtlusnädala raames oli koolis üles ehitatud Ettevõtlusküla, mille läbisid 9., 8. ja 7. klassid. Olime esimene Järvamaa kool, kus Ettevõtlusküla sellises mahus tegutsema hakkas.

Kooli ruumidesse seati sisse erinevad asutused ja ettevõtted. Õpilased panid ennast proovile töötades ilusalongis, meediamajas, linnavalitsuses, pangas, kaubamajas, meditsiinikeskuses ning tootmisettevõttes. Juhendajateks olid meie oma kooli õpetajad.

Krislin Virkoja
õpilane

Mäng võttis aega 1,5 tundi, mille sees toimetasid õpilased mängu mõistes 3 kuud, selle mänguajaga sai asuda ettevõtlikuks kodanikuks.

Esialgu tehti õpilastele selgeks, mis on ettevõtlus ning mis on ettevõtetes tähtis. Eesmärgiks seati teenida kasumit. Kõik õpilased said aimu, kuidas raha teenitakse. Õpiti, mis on kasum, kahjum, püsikulud ja muutuvad kulud. 

Õpilased said rahaga majandada nii sularahas kui ka pangaülekannetega. Igal asutusel või ettevõttel oli oma tahvelarvuti, milles oli võimalik kõiki kandeid teha.

Üldjuhul jäädi mänguga rahule ja õpiti palju.

Mängujuht oli SA Järvamaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikuse koordinaator Reelika Lepik. Kooli ettevõtlusnädalat korraldas karjääriõppe koordinaator Kersti Laastau.