Jõulukuu täis häid emotsioone ning piparkoogi-, mandariini – ja kuuselõhna

Fotod: Andrus Kopliste

Imeline jõuluaeg on ka sel aastal ootamatult kiiresti kätte jõudnud. Detsembrikuu on Paide Ühisgümnaasiumis olnud täis meeldejäävaid ühistegemisi, koolimaja endasse matvat piparkoogi-, kuuse – ja mandariinilõhna, ootusärevust ning vahvaid üllatusi.

Igal esmaspäeva hommikul kogunesid algklasside õpilased ühistele advendihommikutele. Kooli peal jooksid ringi kommikottidega päkapikud, kes salamisi need klasside uste taha poetasid. Suur oli õpilaste üllatus, kui Jõuluvana saatis klassidele üleskutsed kirjutada sellest, mida jõulud neile tähendavad. Kooliraadiost kõlas meeleolu tekitav jõulumuusika, klassid küpsetasid ning kaunistasid omakeskis ja koos sõpradega piparkooke.

Kätlin Merisalu
huvijuht

Jõulunädal, mis toimus 18.-22. detsembril, algas juba esimesel päeval teguderohkelt, kui kooli peal liikusid ringi jõulukampsunites õpilased ja õpetajad, aula oli täitunud jõulupeo proovidega ning head-paremat sai soetada algklasside piparkoogilaadalt. Teisel päeval askeldasid II korruse fuajees jõulukohvikute läbiviijad, toimus huvijuhi jõululoos ning meeleoluks laulis Sabine Krais. Teda saatis kitarril kooli vilistlane Artur Särev. Kolmandal päeval algasid juba jõulupeod, kus esimesed klassid lustisid koos abiturientidega ning 5.-7. klasside õpilasi võis kooli peal märgata pidžaamades ning hommikumantlites. Peo teemaks oli sel aastal “Unine jõuluhommik”. Jõulunädala neljandal päeval pidasid vahvat päkapikke täis jõulupidu 2.-4. klasside õpilased, kes otsisid peo lõppedes oma kommikotte mõistatuste abil kooli pealt ning 8.-12. klasside õpilastel oli end võimalus särama lüüa jõuluballiks “Säravad tähed 2017”. Jõulunädala lõpetas pidulik jõuluaktus, kus esinesid kõik kooli koorid Piret Järveti ja Anne Rikbergi juhendamisel ning rahvatantsurühm Seltskond. Eriti südantsoojendav oli ka sel aastal laulda aktusel ühislaulu, mille sõnad olid kogu kooliperel hoolikalt pähe õpitud. Lauluks oli sel aastal valitud Anu Röömeli “Heade soovide kaudu”. Aitäh kõigile, kes on sel aastal jõuluaja eriti imeliseks teinud!

Soovime kogu Paide Ühisgümnaasiumi koolipere poolt kõigile oma sõpradele ja koostööpartneritele rahulikku ja  jõuluaega!