Jõuluväljasõit pakkus mitmekesiseid võimalusi

Foto: Anne Kivimäe

6. klassid käisid teisipäeval, 17. detsembril jõuluväljasõidul Tallinnas. Esmalt külastasime martsipanigaleriid. Seal saime proovida erineva maitsega martsipane, vaadata lühifilmi martispani  ja Tallinna seostest ning hiljem ka ise martsipanist kujukesi voolida. Valmisid näiteks auto, kass, karu, koer ja lumememm. 

Järgmisena käisime Paksus Margareetas asuvas meremuuseumis. Seal tutvustas giid meile laevanduse arengut purjelaevadest kaasaegsete konteinerlaevadeni. Ekspositsioonis oli hästi palju laevamudeleid. Muuseumi tähteksponaat on ligi 20 meetri pikk koge vrakk (koge on laevatüüp). Tähelepanu köitis ka vana välja kaevatud linnamüüri ja kanalisatsiooni jupp, mis olid poolenisti muuseumi sees.

Päev lõppes sellega, et läksime kaubanduskeskustesse (T1 Mall of Tallinn või Ülemiste), kus oli võimalik einestada, poodides käia ja Super Sky Park´i teaduslaboris, põrkeautode areenil või batuudikeskuses aega veeta.

Oli väga tore ja tegus päev. Sellel jõuluekskursioonil saime kogeda maitseelamusi, teha käsitööd, tutvuda ajaloo ja jõulukaupadega.

Grete Torp
õpilane