Juhime koolide ümberkorraldusele tähelepanu oma kooli kohta mälestuste kogumisega

Plakat: Sabine Krais

Tänavu lõpetab Paide linnas tegutsemise kaks kooli, neist Paide Ühisgümnaasiumi hoone lammutatakse. Õpilased soovivad enne koolimaja lammutamist koguda kokku Paide Ühisgümnaasiumiga seonduvad mälestused koolimaja seintele, et vana maja väärikalt ära saata ja meenutused jäädvustada. Projekt kannab nime „Seinad, mis mäletavad“ ning seinamaalingute kavandeid oodatakse pakkuma kõiki huvilisi, kel on Paide Ühisgümnaasiumiga seonduvaid mälestusi. Lisaks ootavad noored, et kui kellelgi on seisma jäänud sisetingimustes sobivaid värve, toodaks need kooli seinamaalingute jaoks kasutamiseks.

Mia Laurel Viilup
õpilasesinduse liige

Projektis osalemiseks:

  1. Mõtle välja A3 paberil või digitaalselt kavand, mida sooviksid seinale joonistada.
  2. Ootame ideid, mis seostuvad mälestustega Paide Ühisgümnaasiumi üritustest, sümboolikast, inimestest, koolimajast, kooli ümbrusest jne.
  3. Lisa juurde mõõdud, kui suurelt võiks Sinu töö seinal olla.
  4. Lisa kavandile töö pealkiri, oma nimi ja kontaktandmed (PÜG õpilastel klass, teistel e-posti aadress ja telefoni nr).
  5. Saada kavand opilasesindus@paideyg.ee või too kavand Paide Ühisgümnaasiumi kantseleisse hiljemalt 5. märtsiks 2018.
  6. Ole valmis, et jõudes 100 valitud töö hulka, saad võimaluse oma töö maalida koolimaja seinale ajavahemikus 12.-25. märts!

Sada välja valitud tööd maalivad osalejaid ise või koos abilistega Paide Ühisgümnaasiumi jalutuskoridoride seintele. Seintele kantava töö suurus ja koht lepitakse korraldajate ja osaleja vahel eelnevalt kokku.

Miks 100? Sest tänavu möödub Paides 100 aastat gümnaasiumihariduse andmisest  ja tähistame Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Kõik seintele maalitud tööd pildistatakse, avaldatakse ürituse lehel ja köidetakse mälestuste raamatuks. Üks töö maalitakse vineerile ja kingitakse samale kohale kerkivale uuele koolile mälestuseks. Projekti kohta avaldatakse jooksvalt infot „Seinad, mis mäletavad“ ürituse lehel Facebookis.

Projekt valmib “Nopi Üles” toel. Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.