Klassid võtsid emakeelepäeval mõõtu

Foto: Kätlin Merisalu

Tänasel emakeelepäeval mängisid 6.-12. klassid teise koolitunni alguses Kahooti, et välja selgitada parimad emakeeletundjad klasside arvestuses. Kokku oli võistlustules 11 võistkonda. Kooli huvijuht Kätlin Merisalu rääkis pärast viktoriini, et tema jaoks oli palju üllatuslikku. “Eriti see, et intuitiivselt kirjutan lausesse õigesti, aga kohe, kui hakkan mõtlema, tekivad kahtlused,” rääkis ta.

Ülekaalukalt võitis mängu 11. klass, kes eksis vaid kahe vastusega. Diana Tiits, Ralf-Markus Heero ning Romet Jürgenson olid ka kõige kiiremad otsustajad, kogudes 13301 punkti. Neile järgnesid 10. klass 9977 ja 9.a klass 9106 punktiga, vastavalt nelja ja viie eksimusega.

Kuna kõik lahendasid vanusest olenemata viktoriini sama varianti, siis kuulutasid emakeeleõpetajad välja võitjad ka 6.-7. ning 8.-9. klasside arvestuses. Viimati nimetatute seas olid seega parimad 9.a klassi õpilased Kaisa Leht, Raido Aunpuu ja Mia Sarapuu. 6.-7. klasside parim oli 7.b klass, kes viie eksimuse juures kogus 7439 punkti ja oli üldarvestuses kuuendal kohal. Võistkonda kuulusid Rasmus Jürgenson, Markus Udam ja Andrias Seeberg.

Kuigi paberil vastates poleks kiirusepunktid arvesse tulnud, oli lõppjärjestus siiski objektiivne, sest mida rohkem kulus vastamiseks aega, seda enam oli ka vigu.

lusat emakeelt!

Anne Kivimäe
emakeeleõpetaja