Kogu kooliga pudruprogrammis
puder15

Kes pudru ära sõi, sai auhindu.          Foto: Kristi Teder

Paide ühisgümnaasium on tervist edendav kool, see tähendab, et pöörame erilist tähelepanu õppetöö kõrval ka meie laste nii vaimse kui füüsilise tervise hoidmisele.  Selle raames võtsime vastu kutse, osaleda rahvus-vahelises pudruprogrammis, mis hõlmab kogu oktoobrikuud.

Rahvusvahelisel pudrupäeval, 10. oktoobril, sai projekt „suure pauguga” avatud. Kooli kokad keetsid Veski Mati seemnete ja kliidega neljaviljahelvestest putru. Sööklas jagasid projekti eestvedajad tublimatele pudrusööjatele pudruprogrammi poolt saadetud kiirputrude pakendeid. Üheskoos tänati pudrukeetjaid (kokkasid), kingitustesaatjaid (pudruprogrammi).  Peame uskuma: kõik õpilased sõid pudru ära ja jäi puudugi. Varem ei ole see küll nii olnud.

Kokatädidel jäi üle ainult putru ette kanda.    Foto: Kristi Teder

Kokatädidel jäi üle ainult putru ette kanda.    Foto: Kristi Teder

Tervel sel nädalal on koolis toidusedelis putrusid, nii magusaid kui soolaseid.

Järgmistel nädalatel hakatakse koos õppeköögis putrusid ka keetma ning degusteerima. Kui kõik klassid on leidnud viis vahvat retsepti, siis iga klass keedab oma põnevaima retsepti järgi pudru ning õpilased söövad seda koos klassijuhatajatunnis.

Seoses muutuva õppekava juurutamisega koolis, püüame iga sellist väljastpoolt kooli tulnud pakkumist lõimida võimalikult erinevate õppeainetega. Pudruprogrammi teemasid käsitletakse sel kuul üheaegselt kodunduse, inimeseõpetuse, loodusõpetuse, geograafia, kehalise kasvatuse ja klassijuhatajatundides.

Kristi Teder
käsitöö- ja kodundusõpetaja