Kooli ettevõtlusnädal “Samm sinu unistusteni”

Foto: Marita Kutsar

Oktoobrikuu esimene nädal on ettevõtlusnädal “Samm sinu unistusteni”. Püüame meiegi endis arendada ettevõtlikkust, õppides meid ümbritsevast.

Ettevõtlusnädala tegemised meie koolis:

1.b klassi õpilased  omandavad teadmisi majandusõppeprogrammi “7 sammu” kaudu. Ettevõtlusnädalal saavad õpilased teada, kuidas kavatsevad juturaamatu tegelased raha teenida, et osta asju, mida nad endale soovivad.

3.-4. väikeklassis räägitakse taaskasutusest ja minnakse tutvuma, kuidas meie vana koolimaja seinu taaskasutatakse ja kuidas edeneb uue hoone ehitamine.

Kersti Laastau
Karjääriõpetuse koordinaator

2. oktoobril 8.a ja 8.b külastavad TalTechi innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust  MEKTORY Tallinnas ja osalevad töötubades.
2. oktoober võtavad kooli õpilasesinduse esindajad osa Järvamaa ettevõtluspäeval, mis toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas.4. oktoobril 8.a ja 8b. klass võtavad osa Creatlon mängu esimesest etapist, milleks on majandusalane e-viktoriin.
5. oktoobril on 9. klasside õpilased õpetaja rollis.
9. oktoobril toimub 7.a ja 7.b klasside ettevõtlusealane koolipäev Protex Balti AS Pärnu filiaalis.
12. oktoobril külastab 2.b klass Meie toidukaupade kauplust.
18.oktoober külastavad 5. klassid Tallinnasse tutvuma meremehe elukutsega, külastatakse jäämurdja Tarmot ja uuritakse, kuidas käib töö Hundipea sadamas.

Üleskutse kõikidele meie kooli klassidele.
Tutvuge nädala jooksul vähemalt ühe elukutse või ametiga. Selleks on parim viis korraldada kohtumine elukutse esindajaga, külastada ettevõtet või lihtsalt rääkida oma vanemate, õpetajate või tuttavatega.
Uurige, millega elukutse esindaja tegeleb. Pange see lühidalt kirja, näidates kellega kohtusite. Lisage üks foto. Fail laadige üles Facebooki Paide Hillar Hanssoo Põhikooli sündmusele või saatke huvijuhile: marita.kutsar@paidepk.ee hiljemalt 8. oktoobril.