Kooli Päikesekillud on selgunud

Foto: Marita Kutsar

Kooli tunnustussündmusele oli sel aastal võimalik tublisid esitada kuues erinevas kategoorias, milleks olid aasta noor, aasta õpetaja, aasta mees- ja naissportlane, aasta muusik ning aasta tegu/sündmus.

Sel aastal otsustati, et igast kategooriast tõstetakse esile need tublid, kes tunnustust väärivad.

Tänu sellele on meil võimalik välja tuua 21 Päikesekildu erinevates kategooriates:

Marita Kutsar
huvijuht

Aasta noored 2020:

Ragne-Liis Mõttus on viimasel kahel aastal vedanud kooli õpilasesindust, kuulub kooli hoolekogusse, Paide linna noortevolikogusse ning on noorte raadiosaate Skräss üks saatejuhtidest

Ronaldo Ollo on õpilasesinduse liige ning kooli IT valdkonna suurim tugi. Viimasel õppeaastal on korraldanud erinevaid sündmusi ning rääkinud kaasa koolielu korraldamise osas.

Alexandra Lisette Pere on õpilasesinduse liige, kes mõtles koolile välja teose “Mõtle samm ette”, mis jõudis ka kooli reklaammärkmiku kaanele.

Aasta õpetajad 2020:

Ingrit Talvist on rõõmsameelne, rahulik ja särav õpetaja, kelle õpilased armastavad teda. Temaga saab jagada oma muresid ja rõõme, ta oskab kuulata ja kaasa mõelda.

Terje Peets on õpetaja, keda kõik lapsed endale esimeseks õpetajaks soovida võiksid. Ta leiab kergesti tee ka keerulisemate iseloomudega lasteni, olles sealjuures suurepärane, aktiivne ja sportlik ema oma poegadele.

Ioannis Basdanis on huvitav õpetaja, kes laiendab õpilaste silmaringi ja jagab oma huvitavaid seisukohti. Teeb koos õpilastega toredaid ettevõtmisi.

Karin Kitt on aktiivne õpetaja, kes inspireerib ka teisi õpetajaid aktiivseid elustiile harrastama. Õpilastele annab tundides igati loovaid ülesandeid. Sel õppeaastal osales näitlejana kooli tantsuetendusel.

Marita Kutsar on särav õpetaja, kes tuleb välja uute ideedega. Julgeb öelda ja mõelda suures õpetajate kollektiivis, kus igaühel on oma arvamus. Saab noortega hästi läbi ning kaasab neid, samas on autoriteetne ja paneb end kuulama.

Aasta naissportlased 2020:

Marleene Randmaa on hea õppeedukusega ja väga sportlik tüdruk, kelle unistused on suured ja eesmärgid kõrged. Ujumine on ta võistlussport, samuti on ta juba neli aastat hobikorras tegelenud triatloniga. 

Karolina Anvelt on aastate jooksul mõelnud mitmeid koreograafiaid oma klassile kooli tantsuvõistluseks, mis on viinud nad ka võidule. Teda iseloomustab meeletu õppimistahe, sõbralikkus, hoolivus, headus ja alati abistav suhtumine.

Janely Allsaar alustas kergejõustiku treeningutega aastaid tagasi. Talve parimaks tulemuseks sai Järvamaa täiskasvanute kergejõustiku mitmevõistluse 2. koht.

Lisete Hints on tubli kergejõustikku harrastav noor. Sel hooajal on noor neiu saavutanud Järvamaa täiskasvanute sisemeistrivõistluse 2. koha 800 meetris ja 4. koha mitmevõistluses.

Aasta meessportlased 2020:

Rasmus Peets on väga kohusetundlik ning pühendunud sportlane. Tema sihiks on tulla maadluses olümpiavõitjaks. Võistlusgraafik on tihe, kuus on keskmiselt 2 võistlust. Ta on oma klubi arvestuses võistlustel käimises ning tehtud matside arvu poolest 2019. aastal esimesel kohal.

Herman Haamer on tegelenud juba esimesest klassist peale korvpalliga. Sellel aastal esmakordselt mängis Tartu klubiga kaasa poiste Balti liigat, kus ta sai käia võistlemas nii Lätis kui ka Leedus. Samuti esmakordselt mängis ta U14 klassi Eesti Meistrivõistlusi Paide ja Viljandi poistest loodud võistkonnas ja seda kõige kõrgemal tasemel ehk esimeses divisjonis. 

Raigo Tischler on terve oma põhikooli aja osalenud Paide Ujumisklubi treeningutel. Ta on kõikidel Paide Ujumisklubi võistlustel, kus osalevad ujujad üle Eesti, alati pjedestaali kohtadel. 

Andreas Põder on Järvamaa koolinoorte meister kergejõustiku neljavõistluses ja 3×3 korvpallis. Osales kooli võistkonnas kõikidel spordialadel, mis sellel õppeaastal tema vanuseklassis kavas olid. 

Aasta muusik 2020:

Keitlin Jürsito on hoogsalt kiikuma pannud kohaliku Paide linna lauluvõistluse „Lauluhäll“ ning Järvamaa lauluvõistluse “Laulukaar”, toonud Paide linnale korduvalt ja korduvalt I kohti. Tiirelnud väga edukalt Eesti Televisiooni laulusaadetes „Laulukarusell“ ning “Tähtede Lava”.

Aasta sündmus/tegu 2020:

Mini-minifirma MML on firma, mis hakkas tootma kooli logo ja värvidega riidest poekotte. Hiljem tikkisid ja õmblesid tüdrukud kotte juurde ning osa neist sai kool külalistele kinkimiseks.

Firmasse kuulusid 6.a klassi õpilased Lisanna Margus, Annabel Veldre, Eveli Vahesalu, Robi Abel ja Disendra Klausen. Noored kutsus firmat tegema juhendaja Kersti Laastau.

Tantsufestival ja -etendus “Võlukivi saladus” oli sündmuste sari, mille tulemusena tekkis tantsulavastus, millesse andsid enda panuse õpetajad, õpilased, lapsevanemad, kooli vilistased ja paljud kogukonna liikmed.

Ettevõtlusküla oli ettevõtmine, mille käigus seati kooli ruumidesse sisse erinevad asutused ja ettevõtted. Õpilased panid ennast proovile töötades ilusalongis, meediamajas, linnavalitsuses, pangas, kaubamajas, meditsiinikeskuses ning tootmisettevõttes. Juhendajateks olid meie oma kooli õpetajad. 

6.-9. klassi saalijalgpalli võistkond koosnes õpilastest Markus Lieberg, Jander Poolma, Sten Uus, Rando Isakar, Jaan Joosep Kuuse ja Kaspar Ivanov. Võistkond saavutas sellel õppeaastal meistritiitli väga tasavägisel turniiril Järvamaa koolinoorte arvestuses. Üheskoos meeskonnaga võideti Järvamaa turniir saalijalgpallis ning võistkond pidi maakonda esindama minema vabariiklikusse vooru.