Kooliaastale liiguti reipalt vastu

Foto: Andrus Kopliste

Esmaspäeval, 4. septembril, toimus Paide Ühisgümnaasiumis juba traditsiooniks saanud tervisepäev „Reipalt koolipinki“, mille raames jagus aktiivset tegevust kogu kooliperele. Tervisepäeva eesmärgiks oli tutvustada õpilastele erinevaid sportimis- ja liikumisvõimalusi Paide linnas ning selle lähiümbruses, et äratada neis huvi uute alade vastu ning motiveerida neid olema tegusad ja aktiivsed. Paide Ühisgümnaasium kuulub Tervist edendavate koolide võrgustikku.

Kätlin Merisalu
huvijuht

Aktiivne koolipäev algas 1.-12. klassi õpilastele ühise tantsulise liikumisega kooli ees, mille raames saadi lihased soojaks ning loodi meeleolu eesootavaks päevaks. Sealt edasi tegutseti juba vanuseastmeti.

Nooremad, 1.-4. klasside õpilased olid ametis tuletõrjeolümpiaga, kus pandi proovile osavus, kiirus, täpsus ja meeskonnatöö oskus. Tuletõrjeolümpiat viis läbi Paide Vabatahtliku Tuletõrje Selts.

Vanematele, 5.-12. klasside õpilastele toimus sel päeval 11 sportlikku töötuba, mida viisid läbi oma ala professionaalid ja kooli koostööpartnerid nii Paide linnast kui ka väljaspoolt Järvamaad. Igal õpilasel oli võimalus päeva jooksul osaleda kolmes erinevas töötoas. Sel aastal olid esindatud: korvpall – Viljar Pennert, jalgpall – Veiko Kurim, kergejõustik- Andres Siilak, tänavatants – Enriko Pedaksalu, seikle noortekas töötuba – Paide Avatud Noortekeskus, orienteerumine – Argo Loo, contemporary jazz/ showdance – Deelia Jõgi, ringtreening – Karin Kitt, üldfüüsiline treening – Siiri Vene, disc-golf – Carlis Rõkk ja Raido Türner ning nüüdistants – Mari Saviir.

Tervisepäeva raames tegime samuti koostööd kooli sööklaga, kes pakkus kõigile osalejatele maitsvat frikadellisuppi ning laialdast puuviljavalikut. Suur heameel oli ka selle üle, et meie tervisepäeva tulid uudistama ka vahvad PAIde Lasteaia lapsed, kes ei peljanud tänavatantsu töötoas oma oskusi koos kooliõpilastega proovile panna.

Oleme väga tänulikud kõikidele treeneritele, juhendajatele ja koostööpartneritele, kes on olnud valmis igal sügisel panustama oma aega meie kooli õpilaste juhendamisel. Samuti suur tänu kogu kooliperele, kes aktiivselt tervisepäevast osa võttis ning oma entusiasmiga oli eeskujuks teistelegi.

„Reipalt koolipinki“ üritusi toetab Tervise Arengu Instituut.