Küberturvalisuse võistlus Magic – Capture the Flag 008

Foto: Erakogu

USA veebipõhine võistlus MAGIC (the Mid-Atlantic Gigabit Innovation Collaboratory) Capture the Flag on keskastme küberjulgeoleku teemaline võistlus, mille eesmärgiks on äratada kooliõpilastes huvi küberturvalisuse vastu. Meie kooli 9. klassi võistkond koosseisus Sten Marten Lepp, Markus Udam ja Rasmus Jürgenson saavutasid 2715 punktiga 32. koha. Eelmisel korral (kevadel 2019) sai sama võistkond 1758 punkti, seega meie tublide õpilaste areng on olnud märkimisväärselt hea! Seekordsel võistlusel, mis toimus 9. novembril, oli registreerunud 88 võistkonda, kokku 308 osalejat kogu maailmast. Eestist osales 19 meeskonda noort algajat küberkaitse talenti (valdavalt gümnaasiumidest, kutsekoolidest, ülikoolidest). Võistlusel tuli lahendada kolme tunni jooksul reaalajas kolme erineva raskusastmega ülesandeid, mis nõudsid mitmesugusete veebipõhiste tööriistade kasutamise oskust, kodeerimisoskust ja loogilist mõtlemist. Paide linna, sh meie kooli õpilaste osalemine võistlusel oli võimalik tänu koostööle Paide sõpruslinna Westminsteriga.

Kersti Kivisoo
võistkonna juhendaja