Lasteaialaste külaskäik 1.a ja 1.b klassi õpilastele

1.a klassis algas kohtumine üheskoos reede tervitamise salmiga ning tutvumisega ja nimede tahvlile kirjutamisega. Iga külaline valis endale istekoha ning Ott ja Oliver selgitasid koolikorda – kuidas tuleb pingis istuda, millal ja kuidas kätt tõsta ning miks tähelepanelikult kuulata. Peale seda juttu läksid väikeste külaliste seljad veelgi sirgemaks. Õpetaja korraldas kõigile lastele äraarvamismängu. Selleks tuli küsimuste abil mõistada, mis on peidetud üllatusmuna sisse. Lõpuks selgus, et see on herneseeme. Koolilapsed näitasid, millised taimed on kasvanud kahe nädala jooksul mulda pandud herneseemetest ning lugesid soravalt ja ilmekalt lugemikust pala „Roosi paneb herne ninna“.

Õpetajad Heli Prii ja Piret Nagel

Nüüd oli aeg mängida tähemängu „Kop-kop, kes ma olen?“. Siin said ka lasteaiaõpetajad endale paarilise, kellega koos mängida.

Lugemise kohta olid koolilapsed luuletuse pähe õppinud ja esitasid seda külalistele.

Lasteaiaõpetaja uuris, kuidas me koolis kirjutame numbrit 9 ja kas kustukummi ka kasutame. Selle kohta ütles Ott, et tal on kogemusi –  kui palju kustutab, jääb teistest maha.

Tunni lõpus jagasid 1. klassi lapsed külalistele häid soove ning kinkisid omavalmistatud lihavõttejänkukese.

1.b klassis olid ka tegevused seotud lugemisega, külastati kooli raamatukogu, tutvuti lugemispesaga, kuulati huvitavat juttu raamatukogu tädilt. Koos veedetud koolitund oli huvitav!