Laulukaar ühendab muusikat ja laulu armastavaid noori

Foto: Erakogu

Igal aastal korraldatakse üle Järvamaa parimate laululaste vahel võistlus. Lauluvõistluse nimi “Laulukaar” on üsna mitmetähenduslik, aga kindlasti ühendab ta muusikat ja laulu armastavaid 5-19 aastaseid noori inimesi. Võistlus on korraldatud nii, et laupäeval, poofinaalis, valitakse igast vanusegrupist välja 6 parimat lauluesitajat, kes jätkavad pühapäeval, finaalis, juba bändi saatel. Bändiga esinemine tundub väga äge ja unistuste tipp! Tegelikult tekitab see lauljale lisapingeid juurde, sest igale lauljale on bändiga harjutamiseks ainult 10 minutit. Bändile on laul võõras, lauljale jälle on bändi saade hoopis teistsugune kui ta on harjunud. Ja nii kuluvad väärtuslikud minutid üksteisest arusaamisele ja katsetamisele lugu “kokku saada”. Laulja ja bänd enne finaalvõistlust rohkem ei kohtu.

Piret Järvet
laululaste juhendaja

Võistlema läheb laps selle 10 minutilise teadmise-mäletamise pagasiga. Nimetatud olukord selgitab, miks mõnel lapsel läheb finaalis just nii nagu läheb (kuigi poolfinaalis oli väga tubli) – kas ei saa aru, millal peaks laulma hakkama, kas on laulu tempo liiga kiire, kas vahemäng on nüüd läbi või peaks veel ootama? Ja nii lähevad sõnad meelest või lõpeb keset fraasi õhk… Seda kuulaja ei tea, žürii aga küll. Kes võistlejatest ka bändivooruga edukalt hakkama saab, on tubli tegija!

Poolfinaali žürii: Kadri Hunt, Ann Narva, Linda Blande.
Finaali žürii: Laura Põldvere, Keitlin Jüristo, Ann Narva, Linda Blande.
Nüüd “telgitagustest” tulemuste juurde.
Paide Hillar Hanssoo põhikoolist võttis nii poolfinaalist kui ka finaalist osa 4 lauljat. Nende tulemused on järgmised:

8-10a vanusegrupis II koht – Katriine Seeberg
IV-VI kohta jagasid Adeele Pennert ja Hans Heiki Tahur
11-13a vanuserühmas I-II koht Marten Kiuru.
Lauljaid saatis bänd koosseisus: Themur Sulamanidze (klahvpillid), Andres Alaru (kontrabass, basskitarr), Karl-Markus Kohv (löökpillid) ja Erki Sepp (kitarrid).
Suur tänu kõikidele lauljatele, bändile, korraldajatele, kaasaelajatele ja kindlasti laululaste vanematele!
Laulukaar 2020 on lõppenud, elagu Laulukaar!
Piret Järvet
laululaste juhendaja