Lauluvõistlus „Pügivisioon 2015“ tõi lavale rekordarv osalejaid
Fotod: Andrus Kopliste

Fotod: Andrus Kopliste

Reedel, 6. novembril toimus Paide Ühisgümnaasiumis kooli üks suurimaid ettevõtmisi – ülekooliline lauluvõistlus „Pügivisioon 2015“, kus osalusrõõmu said tunda ligi 350 õpilast – 23 solisti, 6 duetti, 8 klassikoori 1.- 4. klassideni ning 13 palyboxi.pildid_nupp

Selle aasta lauluvõistlus oli üles ehitatud eurovisiooni stiilis, mis andis juba kaua kestnud traditsioonile juurde uut energiat ja värskust. Kaheosalise kontserdi esimeses osas sai kuulda solistide, duettide  ja algklasside klassikooride esinemist. Teine osa kuulus eurovisioonile, kus alates 5. klassist kehastusid õpilased ümber loositud riikide lauljateks. Kuulda sai nii viimaste aastate võidulugusid kui ka läbilõiget riikide lauludest läbi aegade. Esituste ehedus, emotsioon, noorte energia, publiku kaasaelamine ja „feeling“ greenroomis tekitasid päris eurovisiooni tunde.

Marika Kuusik
huvialajuht

Neli tundi väldanud lauluvõistlusest kujunes nagu väike kooli laulupidu, mis sai teoks tänu mitmete osapoolte heale koostööle. Tänusõnad kuuluvad helitehnik Kaarel Piibelehele, valgusega tegelenud Raigo Lokotarile, ülekande ja filmimisega tegelenud OM filmistuudiole ning saatebändile, kuhu kuulusid meie kooli õpilased Kaur Pennert ja Artur Särev, meie kooli vilistlane Kermo Pajula ning Paide Gümnaasiumi noor Kaarel Siimut.

Nii nagu ühele võistlusele omane, ei puudunud ka meie lauluvõistluselt žürii, keda sel korral oli lausa kaks. Esimest osa ehk soliste hindas žürii koosseisus: Anne Toomistu – Paide Gümnaasiumi muusikaõpetaja, Paula Kivimäe ja Andrus Nööp – Paide Gümnaasiumi noored, Varje Vürst – Eesti Kooriühingust ja Taiga Laur – laulja ja laulude kirjutaja ning eurovisiooni lauludele andsid omapoolsed punktid klasside žüriid.

Lauluvõistluse „Pügivisioon 2015“ parimateks osutusid:

Solistid 1.-2. klassi vanuserühm: I koht KAIRIT SAAR lauluga T. Kivimäe „Kõik on hästi“ (juh.  T. Kivimäe); II koht ELINA LIIV lauluga K. Kuusk „Miks nii vähe teid näen“ (juh. P. Järvet) ja III koht MINNA MAI KAAS lauluga K. Kuusk „Eesti on mu kodumaa“ (juh. Piret Järvet)

Solistid 3. – 4. klassi vanuserühm:  I koht KERSTI MIKUTAITE lauluga K. Kuusk „Sügise bossa“ (juh. P. Järvet), II koht KATREEN MÄGI lauluga K. Levin „Võta kaasa üks laul“ (juh. P. Järvet) ja III koht SASKIA METSALLIK lauluga J. Trump „Nagu muinasjutt“ (juh. P. Järvet)

Solistid 5. – 7. klassi vanuserühm: I koht MIRJAM JÄRV lauluga V. Ojakäär „Sõit pilvelaeval“ (juh. A. Rikberg), II koht MERLYN KLEMM lauluga J. Steinfeldt „Tiivutu“ (juh. A. Rikberg) ja III koht SANDRA PILIPENKO lauluga S. Toompere „ Minu helisev muusika“ (juh. A. Rikberg)

Solistid 8. – 12. klassi vanuserühm: I koht SIGRIT LAUSVEE lauluga J. Kreem/T. Kikas „Lilled juustes“, II koht MARKKO SUNNI lauluga „Kinga – rock“ ja III koht SABINE KRAIS lauluga L. Koikson „Ettepoole“ (juh. T. Kivimäe)

Duettide kategooria: nooremas vanuserühmas – JASMIIN ROSME ja KEITY NÄGELIK lauluga A. Röömel „Hea tuju laul“ (juh. J. Rosme) ja vanemas vanuserühmas – CAHTRINE PÕDER ja KARMEN KALVIK lauluga P. Laikre „Siit algab tee“ (juh. A. Rikberg)

Klassikooride kategooria: 1. -2. klassi vanuserühmas – 2a klass lauluga I. Garšnek „Vanapagana laul“ (juh. P. Järvet) ja 3.-4. klassi vanuserühmas – 4a klass (juh. T. Kivimäe)

Eurovisiooni laulude parimad: I koht 11. klass lauluga “Vokki me ei puutu”(AUSTRIA), II koht 9a “Pirakas armastus” (ITAALIA) klass ja III koht 9b “Waterloo” (ROOTSI) klass.

GRAND PRIX  – Briina Metsallik lauluga R. Pajusaar “Raagus pihlaka laul” (juh. A. Ambrozevits, Marrit Metsallik)

Paide Ühisgümnaasiumi lauluvõistlust „Pügivisioon 2015“ toetasid:

Põhjaka, Paide Kultuurikeskus, Paide Avatud Noortekeskus, Paide Maksimarket, Juta Lilleäri, Pizza kohvik, Ajakeskus Wittenstein, Imeline teadus, Kuma, ülekannet teostas OM filmistuudio koos toetajatega RGB Baltic (Ivar Leemet), Avideo.ee (Aivar Metsaveer), GRM Event Services (Georg-Rasmus Mäe), Kert Kalvik, Jaan Kalmus Jr., Sven Soiver.

Tänud abilistele –  Janek Lehtpuu, Viljar Saarsalu, Sten Järv, Aarne Palitser, korraldustiimile 11ndast klassist.