Liikumisnädalast võttis osa kogu kool

Foto: Erakogu

Eestis toimuva Spordinädala raames oli koolis liikumisnädal. Liikumisnädal algas 23. septembril olümpiamängude aasta avamisega. Kõik klassid tõmbasid endale ühe riigi, mida nad aasta jooksul kehastama hakkavad. Klassidel tuleb teha riigi kohta tutvustus, pakkuda koolikaaslastele rahvusroogasid, valmistada lipp, leida ühine riietus ning esindada riiki kooliaasta lõpus toimuvatel olümpiamängudel. Lisaks osalesid õpilased Heategevuslikul teatejooksul Paide tehisjärve ääres.

Reedel, 25. septembril käis 5.a ja 9. klassidele rääkimas kooli vilistlane ja toitumisnõustaja Kristina Karu. Ta andis oma loengus ülevaate tervislikust toitumisest, vee olulisusest, taldrikureeglist, süsivesikutest, valkudest, rasvadest ning ilmestas loengut eluliste näidetega. Peale longut suundusid õpilased sööma, kus said kuuldud taldrikureeglit kohe katsetada.

Marita Kutsar
huvijuht

30. septembril toimus aktsioon, mille käigus õpilased ja õpetajad kogunesid erinevas linna kohtades ning tulid üheskoos jala kooli, et tuua fookusesse liikumise olulisus. Kõigile, kes jala kooli tulid, jagasid õpilasesinduse liikmed tänutäheks kooli helkuri.

Foto: Erakogu

Foto: Erakogu

Nädala jooksul toimusid klassidevahelised spordivõistlused: saalihokis, rahvastepallis, täpsusviskes ja teatejooksus. Kõik kooli õpilased osalesid meeskondlikel spordivõistlustel. Lisaks toimus ka õpetajate võistlused saalihokis ja rahvastepallis.

1. oktoobril osalesid 5.-9. klassid orienteerumises, mida viis läbi Eesti Orienteerumisliit.

Liikumisnädalast võttis osa kogu kool.