Mõtteid kooli kokkutulekust

Nostalgilised püramiidid. Foto: Roosi Mägi

Ma ei valeta, kui ütlen, et suurele enamusele inimestest toob sõnapaar kooli kokkutulek südamesse eelkõige toreda emotsioonidetulva ja tahtmise taaskord klassi- ja koolikaaslastega kokku saada. Nii ka minul. Jälgisin reklaame ja ootasin Paide 3. Keskkooli, mis nüüdseks kannab nime Paide Ühisgümnaasium, 40. kokkutulekut väga.  Kahjuks seoses kiire elutempo ning paljude kattuvate sündmustega jõudsin osa saada vaid Paide Kultuurikeskuses toimuvast kontsert-etendusest ja saan kõneleda üksnes sellest.

Siret Heinaste
X lennu vilistlane

Seekordne kontsert oli minu jaoks juba algusest peale eriline, sest sain ükskord ometi istuda saalis ja jälgida kõike publiku hulgast. Teadsin vaid, et ei tule lihtsalt üksiknumbreid, vaid tegemist on tõelise lavastusega. Ja seda ta oli!

Kontsert-etendus “Möödaläinud ajad” andis ülevaate kooliaegsetest toredatest juhtumistest ja mälestustest läbi 40 aasta, mida laval meenutasid vilistlased nii 3. keskkooli kui ka ühisgümnaasiumi päevilt. Kogesin emotsioone seinast seina: sain itsitada Priit Põderi ja teiste poliitikategelaste vaimukate kildude ja meenutuste peale, kogeda äratundmisrõõmu lavale püstitatud inimpüramiididest, ümiseda kaasa kõik laulud koos vilistlaskooriga, täiega nautida niivõrd suurepärase bändi mängu eesotsas klaverivirtuoos Kaur Pennertiga, häbenemata nutta “Soovide valsi” ajal ja eelkõige tunda uhkust, et olen käinud sellises koolis ja olnud osa kõigest sellest. Ja kui kooli esimene direktor Vello Talviste lavale astus ning lõpuks see “Kallis koolipere..” lavalt tuli, siis oli kõik täiuslik, just nii see kõik pidigi olema.

Teen suure kummarduse ja tahan tänada lavastaja Marika Kuusikut, kallist muusikaõpetajat Anne Rikbergi, Piret Järvetit ning kõiki tublisid  vilistlasi, kes andsid sel õhtul endast palju, kuid kindlasti kogesid suurt isetegemisrõõmu ja ühtekuuluvustunnet. Aitäh teile ning uute kohtumisteni!