Muusikakool kutsub pille õppima

Tšello pani nii mõnegi lapse silmad särama. Foto: Lauri Lugu

Teisipäeval, 11. aprillil võis juba hommikul vara kooli fuajees kohata pillikohvritega seltskonda. Need olid Paide muusikakooli õpetajad, kes kogunesid, et tutvustada algklasside õpilastele muusikakoolis õpitavaid pille. Töökorraldus käis nii, et õpetajad jagasid end kahte gruppi ja poole tunni pealt vahetus üks grupp teisega. Kell 8:00 alustati 1. klasside juures ja 11:50 lõpetati 4. klassidega. Kokku läbis üks tutvustajate grupp 8 erinevat klassikollektiivi.

Lastele meeldis väga ja juba pärast esimese tunni lõppu tahtis üks esimese klassi poiss kindlasti tšellot õppima minna. Ei imesta ka, sest tšellol imiteeritud vormeli ringraja helid või õudusfilmi müstilised kõlad panid kõigil silmad särama.

Akordion võlus erinevate tämbritega ja „õhu häälega“, viiulil vihmahääled ning äratuskell, Ken Koemetsa tutvustatud löökpill cajon näis esimesel pilgul vaadatuna kui linnu pesakast, flöödil esitatud lumememmelugu pakkus äratundmisrõõmu Elsa multifilmist, Teet Tihvan oma kahe tütrega panid althorni, trompeti ja trombooni saatel klassid tantsima vanaaegset tantsu. Saksofon ja klarnet…

Palju pille, palju emotsioone. Aitäh õpetajatele, teiega oli väga tore!

Kes tänastest kuulajatest aga soovib pilli õppima minna – hoian pöialt!

Piret Järvet
muusikaõpetaja