Muusikal „Kuula mind!“ pani noortesse uskuma
Fotod: Andrus Kopliste

Fotod: Andrus Kopliste

pildid_nupp

17. aprilli õhtul kultuurikeskuses etendunud Paide ühisgümnaasiumi muusikal „Kuula mind!“ veenis, et ainult üheskoos saab suurelt mõelda ja tegutseda.

Anne Kivimäe
õpetaja

Muusikaline etendus rääkis loo tüdrukust, kes kõigi koostööpakkumised eemale lükkas ning päris üksi kooli kevadpidu püüdis korraldada, sattudes nii väga raskesse olukorda. Alles vanaema soovitus sõbrale kooki pakkuda ja teistelt abi küsida veenis neidu olukorrale teise pilguga vaatama. Etenduses tegid kaasa ühisgümnaasiumi koorid, ansamblid, solistid, tantsijad, võimlejad ja näitlejad, kes kehastusid erinevate ellusuhtumiste ja probleemidega õpilasteks. Esmapilgul nii erinevad, suutsid kõik koos lõpuks peo teoks teha. Koos on kergem, tuleb üksteist märgata ning kuulata – oli selle etenduse sõnum ja see läks hinge. Eelmisel aastal kooli lõpetanud Sander Prommi jaoks jäi etendusest eriti silma ühe tänapäevase probleemi käsitlus – nimelt vahetu suhtluse kolimine virtuaalkeskkondadesse. „Kuna ma ise ei poolda üldse sellist suhtumist, siis „Kuula mind!“ jäi mulle just seda tähistama,“ seletas ta.

Etendus oli hoogne ja vaheldusrikas, massistseenid vaheldusid dialoogidega, särtsu lisasid ka jalutama toodud koerad ja lavale sõitnud mootorratas. Etendust vaatama tulnud vilistlased Anett Kollin ja Sander Promm olid nähtuga rahul. Aneti arvates olid laulud väga heade sõnadega ja läksid südamesse. „Muusikaõpetajad olid teinud suurepärase töö ning laulud kõlasid kenasti,“ kinnitasid kui ühest suust nii Anett kui Sander. Vilistlaste sõnul oli peaosatäitja Helena Mägi suurepärane hääl eraldi nimetamist väärt. „Temast oli vahepeal lausa kahju, kui ta tantsimast tulles kohe jälle rääkima pidi hakkama, aga sellegi poolest sai väga hästi hakkama,“ rääkisid nad.

Saalist lahkunud vanemad, vilistlased ja külalised olid nähtuga rahul. Anett ja Sander, kes on ise kaks aastat tagasi kooli muusikalis kaasa löönud, ütlesid, et „tunne on muidugi selline, et tahaks ise kooli tagasi ja teistega koos lavale laulma minna.“

Etenduse muusika oli loonud Eva Kiviharju ning laulusõnad kirjutanud Kaari Sillamaa. Laulud olid lastele selgeks õpetanud Anne Rikberg ja Piret Järvet. Tantsuõpetajate Marika Kuusiku, Tiiu Vellama ja Kätlin Merisalu seatud tantsud ning Annely Põderi võimlemiskava täiendasid tervikut. Vahetekstid oli kirjutanud ja kooli näiteringidega lavastanud Marju Mändmaa. Etenduse pealavastaja oli Marika Kuusik.

Esimest korda toimus Paide ühisgümnaasiumi kevadpidu muusikalina kaks aastat tagasi.