Muusikaõpetuse olümpiaad

Muusikaõpetuse olümpiaadi korraldatakse üle aasta ja selle aasta olümpiaadi maakondlik voor toimus 11. märtsil Paide Gümnaasiumis. Ühes vanuserühmas võistlesid 6.-9.klasside õpilased ja teises 10.-12.klasside õpilased. Muusikaõpetuse  olümpiaad koosneb mitmest erinevast ülesandest. 6.-9.klass peab enne olümpiaaadi kirjutama essee oma muusikaelamusest ja 10.-12.klass kontserdiarvustuse ning saatma need komisjonile hindamiseks. Veel peavad kõik osalejad õppima selgeks ühe eesti autori eestikeelse laulu ja selle siis kõigi osavõtjate ees ka ette kandma. Kõige keerukam ülesanne on luua kuni 3 minutiline omaloominguline muusikapala instrumendile või häälele ja see ka esitada.

Anne Rikberg
õpetaja

Veel tuleb osalejatel võtta loosiga üks harjutus ja see ette kanda astmenimede või tähtnimedega ja ka rütmiharjutuse koputamine. Olümpiaad algab aga kirjaliku üleasandega, kus on lisaks ka muusika kuulamisülesanded ja ka videoülesanded. Nii et kokkuvõttes on muusikaolümpiaaad väga mahukas ja see nõuab tohutut pühendumist.

Meie koolist osalesid olümpiaadil 6.klassi õpilased Hanna Mändmaa, Desiree Klausen ja Kärt Kirsimägi, 7.klassist Elsa-Pauliine Palu ja 8.klassist Sabine Krais ning Kaur Pennert. Kõige paremini õnnestus Sabinel, kes saavutas väga tasavägises punktiheitluses 6. koha. 10.-12. klasside vanuserühmas võistles Artur Särev.

Suur tänu ja kiitus kõigile osalenud õpilastele selle suure töö ja vaeva eest!