Noorajakirjanike koroonapäevik

Foto: Marianne Kalvik

Kui praegu naudivad õpilased juba kevadist koolivaheaega, siis eelmisel nädalal pidasid OliOni ajakirjanikud päevikut, mida jagavad siin lugejatega.

Laupäev, 11. aprill

Ärkasin kella üheksast. Algul arvasin, et ärkasin palju hilisemal kellaajal, sest olin reedel õhtul üpris kaua üleval passinud. Pärast hommikusööki ja majapidamistöid vaatasin internetist Tõnis Niinemetsa stand-up komöödiat „Ämbrisse astumise ajastu”. Oli raske etenduse salvestust korralikult tööle saada.  Kord ei näidanud televiisor pilti, siis katkes internetiühendus, kuid lõpuks sai selle enam-vähem korda ning komöödia sai hea meelega vaadatud. Muud erilist laupäeval ei toimunud, ajasin sõpradega neti teel juttu ja kirjutasin selle päeva kokkuvõtte valmis. (A. C. K.)

Teisipäev, 14. aprill

Tavaline teisipäev! Ärkasin seitse läbi viis minutit. Seitse viisteist tegin endale hommikusöögi, kell kaheksa hakkasin õppima ja tegin pausi kell kümme. Siis tegin videokõne sõbraga ja vaatasin telekat. Hakkasin kell kaksteist uuesti õppima, tegin zoomis klassile videokõne ja teise veel kell üks. Siis puhkasin, kuna kõik oli õpitud. Kell pool kaks tegin endale lõuna, siis vaatasin paar tundi telekat.  Pärast, umbes kell pool viis, mängisin oma papagoidega! Kell viis küpsetasin koos emaga kaneelirulle. Ma sõin kell kuus õhtusööki, olin poole seitsmest kuni kella kaheksani telefonis. Siis vaatasin kaheksast kümneni telekat ning läksin veerand üksteist magama. (R.A.)

Kolmapäev, 15. aprill

Minu päev algas kell 7.15. Voodist püsti saamine oli väga raske, aga ema oli vaja sünnipäeva puhul üles laulda. Õppima hakkasin kell 8 ja kell 10 osalesin matemaatika tunnis. Päeva ajal helistas mulle õpetaja Diana Valtin ja palus T.O.R.E ringi tegevusega seoses onni teha. Muidugi ma võtsin väljakutse vastu ja ehitasin onni. See valmis lõpuks minu toas olevas riidekapis. Pildi tegemise peale kulus umbes 10 minutit, sest tahtsin kassi ka pildile, aga talle ei meeldinud eriti poseerida. Onni kokkukorjamine oli üpris tüütu. Kell 16 käis paar pereliiget ka meie juures, aga nad on pereliikmed, kellega puutume tihti kokku. Külalised läksid ära 20 paiku. Õhtul hakkas mul veidi igav ja otsustasin puslet kokku panna. Muidu on mu päevad üpris igavad, tänane erinevus oli lihtsalt selles, et oli ema sünnipäev. (M. K.)

Neljapäev, 16. aprill

Oli täiesti tavaline neljapäev, kui välja arvata karantiin, koroonat täis uudised ja jube ilm. Võib öelda, et praegusel hetkel – aprilli keskel – on Eesti ilm suhteliselt tuksis, kui arvestada seda, et sellel nädalal on olnud vaheldumisi täiesti normaalne kevadilm, 18-kraadine suveilm, natuke tuuline ja vihmane ilm ja siis järsku järgmisel päeval vaatad aknast välja – kõik on lund täis.

Päev algas väga kõva äratuskella helinaga, söömise ning seejärel õppimisega.

Siis, kui kõik kooliasjad olid õpitud, sain ka natukene oma muusikakooli õpetajaga viiulit kriuksutada ja kell oligi juba pool seitse. Käisin õues: ilm oli juba päris ilus. Pärast seda sai perega veidi telekat vaadatud ja siis tegin koos oma isaga uhke roa, mis oli kusjuures väga maitsev. Pärast seda kõike oli juba nii hilja, et läksin magama. Side lõpp. (L. K.)

Reede, 17. aprill

Ärkasin nii nagu tavaliselt 7.45. Kui sõin, tuli mul meelde, et kohe algab vaheaeg! Hakkasin siis kell 8 õppima ja sain rõõmsalt kõik tehtud. Kell oli umbes pool üks, kui ma lõpetasin. Lõpuks sain õue minna. Jalutasin natuke Järve teel ja läksin jälle koju, et… süüa. Siis oli kell juba viis ja ma tegin oma sõbraga videokõne. Lõpetasin selle umbes seitsme ajal ja hakkasin pärast seda emaga üht “Harry Potteri” sarja filmi vaatama. Kui see lõppes, läksin enda tuppa, et oma sarju vaadata. Kuna järgmisel päeval koolitunde ei olnud, sain kaua üleval olla ja magama läksin alles kolme aegu. (T. T.)

Kirjutasid Ana Claudia, Robi, Marianne, Laura ja Triin