Noored võtsid mõõtu kooli emakeeleolümpiaadil

Käesoleva aasta emakeeleolümpiaadi teema on “Eesti keel kui riigikeel” ja sellega tähistatakse 100 aasta möödumist eesti keelele põhiseadusega riigikeele staatuse andmisest. Kolmapäeval, 17. jaanuaril istus Paide ühisgümnaasiumis kuusteist klasside parimat emakeeletundjat laudade taha, et võrrelda oma võimeid eesti keele õigekirja tundmises.

Nooremas, 7.-8. klassi vanuserühmas osutus parimaks 8.b klassi õpilane Kärt Kirsimägi (53,5 punkti), teine oli Krislin Virkoja 7.b klassist (50 punkti) ning kolmas Sandra Pilipenko 8.b klassist (48,5 punkti). Keskmises ehk 9.-10. klasside vanuserühmas sai esikoha 9.a klassi õpilane Raido Aunpuu (87 punkti), teine oli Ivar Salm 10. klassist (85 punkti) ning kolmandaks tuli Kaisa Leht 9.a klassist (84 punkti). Väga tasavägine oli võistlus kõige vanemate, 11.-12. klasside arvestuses: õpilased mahtusid kolme punkti sisse. Teisi edestas abiturient Saara Sion, kes kogus 108 punkti. Talle järgnesid 11. klassi õpilased Diana Tiits ja Ralf-Markus Heero (vastavalt 107 ja 106 punkti).

Õpetajad Eve Klävin, Siiri Jalakas ja Anne Kivimäe korraldasid kooli emakeeleolümpiaadi eelkõige seetõttu, et noored saaksid enesekindlust maakondlikuks olümpiaadiks valmistumisel ning selguksid need teemad, millega peab veel tööd tegema. Maakonna emakeeleolümpiaad toimub järgmisel reedel naaberkoolis.

Anne Kivimäe
õpetaja