Olla tudengivari
Tudeng ja tema vari loengu ajal veebikaameraga mängimas Foto: erakogu

Tudeng ja tema vari loengu ajal veebikaameraga mängimas Foto: erakogu

Kasutades head võimalust, külastasin 14. novembril Tartu Ülikooli tudengivarjuna. Mind võttis vastu Laura Tammiste, kes on lõpetanud põhikooli Paide Ühisgümnaasiumis ning õpib praegu teist aastat Tartus bioloogiat.

Tudengivarjuna on võimalik tõeliselt näha, kuidas õppetöö kõrgkoolis toimub. Gümnasistist külaline saab paremat aimu talle huvi pakkuvatest erialadest ning tudengielust üleüldiselt. Samuti võib ta leida vastused paljudele painavatele küsimustele ülikooli kohta. Näiteks, mida tähendab lühend EAP?

Jan Margen Vau                                                                                                       abiturient

Väljavalitud päeval oli meil kolm loengut, praktikum ja ka üks kontrolltöö. Koolipäev algas Tartu Ülikooli OMICUMIS, kus peamiselt toimubki bioloogiatudengite õppetöö, ning lõppes lähedalasuvas Zooloogia muuseumis. Loengud olid väga teistsugused, kui tunnid gümnaasiumis. Jäime esimesse isegi hiljaks, kuid keegi sellest ei hoolinud. Õppejõud seletas mahukat teemat väga üksikasjalikult (mikrobioloogia, täpsemalt viroloogia ehk teadus viirustest) ning palus pooleteise tunni möödudes õppuritel küsimusi esitada. Kõik kõneles sellest, kui iseseisev on õppimine ülikoolis. Ma polnud varem mõelnud, et selline, mõnevõrra isiklik suhe, nagu on õpilase ja õpetaja vahel keskkoolis, jääbki vaid gümnaasiumisse. Tudengi õpetaja on tudeng ise. Mõistsin, et kõrgkooli õppima asudes tuleb õpilasel leida endas kindel tahe, mis saadab ja toetab teda läbi õpingute. Samuti veendusin, et ülikoolis võib väga huvitav olla, arvestades nii õppeaineid, kui ka huvitegevust ja vaba aja veetmise võimalusi. Tegusa koolipäeva sisse mahtus ka väike kontsert, kus Laura mitme torupillilooga üles astus. Väsinuna ja tühja kõhuga koju jõudes, valmistasime endale korraliku eine. Kõht täis (ja tuju hea), asusin värskete muljetega Paide ja vana hea keskooli poole teele.

Tartu Ülikoolis saab tudengivarjuks käia läbi õppeaasta ning selleks tuleb õpilasel end registreerida kooli koduleheküljel www.ut.ee. Usun, et olla tudengivari pole mõeldud ainult abiturientidele, vaid ka õpetajatel oleks väga huvitav tutvuda kõrgkooli poolt pakutavate võimalustega.