Õpetajad kõndisid Paidest Slovakkiasse

Kristi Hints oli oma nädala jooksul tehtud sammudega kõige lähemal päeva keskmistele. Foto: Kätlin Merisalu

Nädal tagasi, perioodil 10.-16. jaanuar, võis kooli peal ringi liikumas näha õpetajaid tavapäraselt aktiivsemalt. Kes jälgis sealjuures pingsalt nutitelefoni, kes sammulugejat, kes aktiivsusmonitori – toimus õpetajate ja kooli personali vaheline sammude lugemise võistlus, mille eesmärk oli tõsta kooli personali igapäevast aktiivsust ning seeläbi tervislikku heaolu. Ettevõtmises “Aktiivne jaanuar” osales ühtekokku 19 kooli õpetajat ning personali liiget. Üheskoos tegime nädala jooksul 1 764 103 sammu. Kui arvestada, et keskmise inimese sammupikkus on 0.76 meetrit, siis kõndisime üheskoos ligikaudu 1340,7 kilomeetrit ehk lausa Slovakkiasse välja.

Meie ettevõtmist toetas SA Paide Spordikeskus, kes oli tublimatele liikujatele erinevates kategooriates välja pannud kinkekaarte. Kõige rohkem samme nädala jooksul tegi Annely Põder, talle järgnes Karin Kitt ning kolmandale kohale kõndis end Kätlin Merisalu. Kõige stabiilsemad liikujad olid Kersti Laastau, Merike Laas ning Piret Nagel. Nädala lõikes kõige lähem oli päeva keskmisele sammude arvule Kristi Hints. Motivatsiooni eripreemia sai endale Kristi Teder. Tulemuste jälgimisest selgus, et kõige aktiivsem päev oli neljapäev.

Aitäh kõigile osalejatele! Samuti suur tänu õpetaja Kersti Kivisoole suurepärase kokkuvõtte koostamise ning SA Paide Spordikeskusele meie motiveerimise eest!

Paide Ühisgümnaasium kuulub Tervist Edendavate Koolide võrgustikku.

Kätlin Merisalu
huvijuht