Õpilased tegid Eestile juubeliks kingitusi

Novembri alguses kutsusid aineühendus Helisev Ajakeel, koolileht OliOn ja õpilasesindus klasse üles tegema õppeaasta jooksul Eestile 100. sünnipäeva kingituseks heategusid. Üleskutse lähtus mõttest, et Eesti, see oleme meie kõik ja meie heateod muudavad kodumaad natukene paremaks paigaks, teevad rõõmu saajale, aga veel rohkem ehk meile endile, sest muudavad meid paremateks inimesteks.

Nüüdseks, vabariigi aastapäeva künniseks, on mõndagi tehtud. Meie kõigi heaolule mõtles kooli õpilasesindus, kes sügiseste pimedate aegade saabudes ehtis helkuripuu ning korraldas koolis kaks helkurikontrolli. Neist viimasesse kaasas ka politseinikud ning tegi propagandat, milliseid helkureid kasutada. Kui esimese kontrolli ajal oli helkur puudu rohkem kui pooltel õpilastel, siis teise ajal oli olukord juba parem, kuid siiski mitte täiuslik. Üheskoos tegid nad oma ettevõtmisest luuletuse

Anne Kivimäe
õpetaja

Mitu klassi sidusid oma heateo jõuludega. Nii valmistasid 9.b klassi õpilased üheskoos jõuluingleid ja viisid need Paide vanadekodu elanikele. Jõulutunde tekitamiseks süütasid nad kingitud küünla ja lugesid jõululuuletusi. Viis inglikest tervenemissoovidega viisid tüdrukud lastele, kes pidid oma jõulud veetma haiglavoodis. Oma ettevõtmisest kujundasid noored posteri, mida saab lähemalt uurida siit

7.b klass õpilased viisid jõulurõõmu Paide perekodusse, mida nad koos külastasid: viisid sisse kuuse ja ehtisid selle. Kingituseks võtsid nad kaasa oma küpsetatud piparkooke. Külaskäigust valmis video, mida saab vaatada YouTube´is.

6.b klass külastas 19. detsembril Sookure lasteaia 2-3aastaste laste rühma MÕMMIKUD. Õpilased kinkisid rühmale 100 mänguasja ja mängisid koos nendega. Noortele meeldis väga uute väikeste sõpradega koos tegutseda ning nad loodavad, et ka väikestele meeldis aeg koos nendega. Ise kirjutasid nad toimunust nii.  

Ühel jaanuarikuu õhtupoolikul korraldasid 5.a klassi õpilased oma kooli 3.b klassile klassiõhtu, kus söödi-joodi ja mängiti seltskonnamänge ning “Kuldvillakut”. Õhtu lõpetas “Aarete jaht”. Lähemalt saab toimunust lugeda siit.  

10. klass on oma kingitusega vaeva näinud juba aastaid. Nimelt on õpilased 2013. aasta sügisel korjatud tammetõrudest kasvatanud tammeistikuid, nende eest hoolt kandnud ja suurematesse pottidesse ümber istutanud, et sel kevadel rajada nendest tammeallee Sillaotsa tee äärsele linna tulevasele puhkealale. Õpilaste ja õpetajate aastatepikkustest tegemistest rääkisid nad ise nii.  

Hoopis teisiti lähenesid üleskutsele 11. klassi noored. Nemad toimetasid 17. jaanuari õhtul metsa söödaplatsile vilja ja juba järgmisel päeval näitas sealne kaamera, et metssigadele maitses toit hästi

Vene õppekeelega klasside noored tegid 31. jaanuaril teoks mõtte külastada loomade varjupaika. Nimelt käisid nad Tallinna loomade varjupaigas, viisid loomadele kassitoitu ja -liiva, said mängida kasside, aga ka koertega. Sellest külaskäigust valmis film.

21. veebruaril esitletud kingitustele tuleb loodetavasti järge, sest Eestile saab kingitusi teha terve õppeaasta.