Õpilased veetsid Tallinnas ühe tõeliselt laheda koolipäeva

Lahedal koolipäeval osalejad. Foto: erakogu

Kolmapäeval, 29. novembril käisid meie kooli õpilased Johanna Tuisk, Katarina Perman ning Sabine Krais Nordea Kontserdimajas noortekonverentsil Lahe Koolipäev, mis sel aastal kandis nime “Meie Vabadus.” Sündmusele kogunes 1500 aktiivset noort üle Eesti ning kontserdimaja koridorides jäi lausa ruumist vajaka.

Konverentsil esinesid erinevad inimesed – teadlastest meelelahutajateni, kes rääkisid oma tegemistest ja vabadusest. Lisaks jagasid nad ka häid mõtteid ja nippe, kuidas nautida vabadust. Nordea laval võis kohata muusikuid Andres Kõpperit, Tanel Padarit, heliloojat Rasmus Puuri, saatejuht Joonas Hellermad, näitlejat Tõnis Niinemetsa, teadlast Riin Tamme, kokka-korraldajat-õpetajat Kadri Kallet, IT-spetsialist Kristel Kruustüki ning üllatusena astusid laval üles ka muusikud Laura Põldvere ja Ott Lepland.

Katarina Perman
õpilane

Lisaks esinejatele pakuti noortele ka erinevat meelelahutust: esinesid muusikud, tantsjad, teadusbuss, orkester. Ka pausid olid sisustatud tegemistega. Kohale olid tulnud erinevad ülikoolid, kõrgkoolid, ettevõtted ning kuulda oli ka musitseerimist. Ka meie kooli õpilane Sabine Krais astus üles koos Paula Kivimäe ja Kaur Pennertiga.

Päev oli täis palju erinevaid emotsioone ja võib öelda, et see oli tõesti LAHE koolipäev. “Kui oleks võimalik võiksid kõik-kõik õpilased üle Eesti kogeda midagi sellist, mida kogesime eile meie. See on unustamatu kogemus, mis jääb kauaks meelde, emotsioone, mida kogesime ei ole võimalik sõnadesse panna” laususid Lahedal Koolipäeval osalejad justkui ühest suust.