Õpilaste loovus leidis tunnustust

Foto: Erakogu

Eesti Käsitööõpetajate Selts “Aita” ja ajakirja Käsitöö koostöös sündis idee teha Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks ühine kingitus. Ilmus ajakiri Käsitöö ja avati näitus “100 loometööd koolidest”. Ajakirjas ja näitusel oli Eestimaa üldhariduskoolide käsitöö- ja tehnoloogiõpetajate ja õpilaste looming.

Meie koolist valiti ajakirjale käsitööõpetaja loomingust šenilltehnikas pidulik pluus ja õpilaste ühistöö teemal „Igale perele oma triibuseelik”. Inspiratsiooni saadi rahvakunstist.

Miks on rahvariiete seelikud triibulised? Kui maailmamoodi tuli triibuline kangas, said mõisaprouad endale lubada kaupmeeste käest poekangast. Talunaisele ei olnud see võimalik. Ta võttis kirikusse minnes puupulga ja villaseid lõngu, istus võimalikult mõisaproua seljataha ja tegi endale pulgale lõngadest triibuspikri. Läks koju ja kudus telgedel triibukanga.

Inspireerituna sellest loost valmistasid tüdrukud endale meelepärase triibustiku. Saadud tulemust on tore kasutada ruumikujunduselemendina või miks mitte kududa kangastelgedel või varrastega endale kena triibukangas.

Kaunistustega käisid Paide Hillar Hanssoo Põhikooli noored 8.detsembril Paide keskväljakul, kus üheskoos kaunistati jõulupuud.

Kristi Teder
käsitööõpetaja