Õppereis Rootsimaale Kolmardeni Safariparki

Foto: Kristi Teder

3.-5. juunini toimusid meie kooli 7. klasside koolipäevad reisides. Eesmärgiks oli tutvuda erinevate maade (Soome ja Rootsi) looduse, kultuuri, arhitektuuri, kunsti, keele ja rahvuste erisusega. Reis kulges laevaga Helsingisse, sealt bussiga Turusse ja edasi laevaga Stockholmi ning bussiga sihtkohta, Kolmardenisse.

Mõned mõtted õpilaste kirjutistest:

+ Reis oli väga huvitav kuna saime palju uut teada ja kogeda. Meeldis laevasõit ja mõnusalt veedetud vaba aeg. Juba laevast märkasime Soomemaale iseloomulikku maastikupilti. Mõistmatuks jäi, kuidas nii suured puud suudavad kasvada kaljusel pinnal ja kuidas väikestel saarekestel elavatele inimestele jõuab kohale mage vesi.

+ Lahe oli loomapargis. Saime väga lähedalt näha erinevate loomaliikide toimetamisi vabas looduses.

+ Fantastilise elamuse kogesime delfinaariumis, kus vaatasime delfiinide show`d. Olime sellest kuulnud ja lugenud, aga nüüd oli see kõik ehedalt meie ees ja sees.

+ Huvitavad olid erinevad atraktsioonid, nagu näiteks Euroopa kõige kiirem puidust ameerika mägi, millel sai mitu korda järjest alla lasta. Mega Laheee! Emotsioonid olid laes!

+ Veidi segadusse ajas Rootsimaal kellaaja ja rahakursi erinevus meie maast.

+ Saime huvitavat infot linnade kohta, käisime erinevates kirikutes, mis ei olnudki väga igavad. Imetlesime arhitektuuri suursugusust, mis on valminud inimeste kätetööna.

+ Reisiseltskonna sidus ühte kooslaulmine, muusika ja spontaanne võimalus osaleda omavahelises jalgpallimatšis.

+ Suure teadmistepagasiga koju jõudes olime väsinud aga õnnelikud.

Kristi Teder ja Eve Lehtpuu
Klassijuhatajad