PAIde Lasteaia lapsed külas 1. klassi õpilastel

8. mai hommikul pisut enne kella 10 oli Paide Ühisgümnaasiumi 1. korruse fuajees tavapärasest rohkem särasilmseid lapsi. 1. klasside õpilastele olid külla tulnud 28 sügisel kooliteed alustavat last koos rühmaõpetajatega.

Esmalt toimusid tegevused 1. klasside klassiruumides. Saime üksteisega tuttavaks ning iga pisike külaline leidis endale koolilaste seast suure sõbra, kellega koos kooli võlusid avastada. Eesti keele tunnis näitasid 1. klassi lapsed oma lugemisoskust, kontrollisid koolitulijate tähtede tundmist ning ladusid koos sõnu. Koolieelikud said harjutada ka tahvlile kirjutamist.

Terje Peets
õpetaja

Matemaatikatunnis tutvustasime lasteaialastele, kui palju erinevat matemaatikas õpime: arvutame rahadega, mõõdame pikkuseid ja kaalu, õpime kella ja kalendrit tundma, nuputame, mängime mänge… Lasteaialapsed kuulasid väga hoolsalt ning tegid kõike meelsasti kaasa.

Pärast eesti keele ning matemaatika tundi suundusime edasi aulasse, et kõik koos laulumänge mängida ning kehalise kasvatuse tunni jaoks rivistust harjutada.

Kuna õppetöö ei toimu kunagi vaid koolimajas sees, läksime kõige lõpuks ühiselt kooli parki. Seal uurisime loodust ning mängisime kaks mängu. Lasteaialaste algatatud laulust „Küll on tähed“ sai rõõmus kooslaulmine, mis meie üritusele kauni punkti pani.

Täname lasteaialapsi ning õpetajaid meile külla tulemast. Kohtumiseni sügisel!