Paide mudeliringi poisid taas edukad! JL 4. etapp

Foto: Tarmo Alt

07.03. toimus Sauel noorte automudelistide järjekordne jõukatsumine. Oma sõiduosavuse panid proovile Eesti noorte MV-e 4-dal etapil 29 võistlejat. Paide mudeliringi poistest astus seekord Juunior Liigas rajale 7 võistlejat. Treeningsõitude ja kvalifikatsioonide järel sai selgeks, et mitte keegi Paide esindajatest alla oma taseme ei sõida. Alles teist võistlust sõitev Andre Triisa suutis esimest korda pääseda C-finaali ja kindlustas stabiilse sõiduga seal endale 5. koha.

 B – finaali kuue sõitja hulka olid kohad endale kindlustanud Andreas Avloi ja Ken- Kristjan Kelder. Andreas näitas B-finaali kindla võiduga, et oli tegelikult väärt kohta A-finaalis ja Ken-Kristjani sõiduoskused tagasid talle 4-nda koha. 

 A- finaali ehk kuue parima hulka oli end eelsõitudega võidelnud 4 Paide mudeliringi esindajat. Alles esimest nädalat mudeliringis harjutav ja seega ka esimest korda võistlustulle astuv Markus Ubaleht üllatas võistluspäeva alguses treeningsõitude võiduga ja suutis kvalifikatsioonidega näidata, et on kohe väärt kohta tugevamate seas A-finaalis. Kokkuvõttes tuleb esimesel võistlusel A- finaalis saavutatud 6. kohta pidada väga heaks saavutuseks. A-finalistide seas oli taas jälle koht ka Kert Rohtjärvel kelle sõidu tegi keeruliseks stardirüseluses kaduma läinud amordikann. Koos amordikannuga kadus ilmselt ka võimalus jahtida kolmandat kohta. Tulemuseks  4. koht. Viienda koha tõi Paidesse Roonald Rikberg. Roonaldi autot vaevanud tehnilised probleemid said õnneks enne finaali lahendatud ja see võimaldas tal ennast A- finaalis 5.ndale kohale võidelda. 1. koha A- finaalis võitles endale välja võistlussarja üldliider Lauri Punapart. Paide mudeliring hoiab endiselt ka klubide arvestuse liidripositsiooni. Ees on veel kaks etappi, et selgitada välja Eesti parimad noored mudelistid. Loodame,et Paide mudeliklubi võistlejad suudavad jätkata endises vaimus.

Pildil vasakult:

Andre Triisa, Markus Ubaleht (8.A), Ken-Kristjan Kelder, Andreas Avloi, Lauri Punapart, Roonald Rikberg (6.A), Kert Rohtjärv (6.B)

Teate koostas Tarmo Alt