Paide RC meeskonna 1/10 elektribagide poisid käisid võistlemas

Foto: Tarmo Alt

Paide RC meeskonna 1/10 elektribagide poisid said korralikud tuleristsed selle hooaja esimesel võistlusel Väike- Maarjas.

Lauri Punapart, Roonald Rikberg, Kert Rohtärv ja Andreas Avloi startisid antud võistlusklassis esmakordselt. Randolf Alt on selles klassis Eestis juba tuntud sõitja ja mõnikord ka võitja. Osales kokku 42 võistlejat üle Eesti. Seekord oli võistluste formaat muudetud ja nõudis võistlejalt pidevalt 100% pingutust. Kõik sõidud olid olulised ja vigu ei saanud endale lubada. Nii oli näiteks vaid üks finaalsõit tavapärase 2-3 sõidu asemel.  

Tarmo Alt
juhendaja 

Meie uustulnukad täitsid oma peamise ülesande saada võistlustest esmane kogemus ja proovida nii uut oma kokkupandud autot kui ka ennast uutes võistlustingimustes. Nende jaoks oli see üsna järsk üleminek umbes 3 korda kiiremate autode juurde. Arvestades, et poisid olid oma uusi autosid saanud sõidutada vaid ühe kuu jagu läks esimene võistluskord hästi. B-finaalist jäi väga napilt välja Lauri. Seega startis C-finaalis kolm Paide RC sõitjat: Lauri, Kert ja Roonald. Lauril kahjuks katkes sõit tehnilise viperuse tõttu kohe esimesel ringil, tehnikaspordi värk! Kert võttis C-finaali 1. koha ja Roonald 2. koha. Andreas sai oma auto kätte teisest poistest oluliselt hiljem, ja ilmselt seetõttu on ka tema sõit esialgu veel ebakindlam. Samas sai ta juba võistluste käigus oluliselt kogemusi juurde ja vaatamata tehnilistele äpardustele võitles endale välja D-finaali 1. koha. 

Randolfi päev algas võistlusrehvide koju unustamisega. Õnneks sai selle probleemi mõningase kombineerimisega kohapeal lahendada. Kuna rajal oli võistluste jaoks muudatusi tehtud, oli vaja autole leida uus seadistus, oli ka paar muud tehnilist probleemi. Õnneks said kõik probleemid lahendatud ja viimase kvalifikatsioonisõidu ning samuti finaali võitis Randolf kindlalt teenides teatud sõidumanöövritega ära ka kogenud mudelistide aplausi ja kiidusõnad.