Paide Ühisgümnaasiumiga seonduvad pildiks joonistatud mälestused on endiselt oodatud!

Selle seinale kantava kavandi autor on 11. klassi õpilane Anastasia Tinyakova.

Juba veebruaris kutsusid Paide Ühisgümnaasiumi õpilased nii paidekaid kui kõiki teisi kunstihuvilisi jäädvustama oma Paide Ühisgümnaasiumiga seonduvad mälestused kavandina, et need hiljem maalida kooli koridori seinale. Kuna kavandeid laekus oodatust vähem, siis võetakse kavandeid jätkuvalt vastu. Korraldajate eesmärk oli, et seintele maalitaks 100 kooliga seonduvat pilti, kahjuks nii palju töid ei esitatud. Kuid kõik toodud tööd on tehtud südamega ja see ongi olulisem kui tööde kogus. Enamus töid on teinud Paide Ühisgümnaasiumi õpilased. Kavandite seintele maalimisega alustatakse sel nädalal ning kui keegi veel soovib oma mälestusi seinale joonistada, võetakse kavandeid vastu ka jooksvalt.

Mia Laurel Viilup
10. klassi õpilane

Projekti „Seinad, mis mäletavad“ eesmärk on juhtida tähelepanu Paides toimuvale koolide ümberkorraldusele ning koguda kokku oma kooli kohta mälestusi piltidena. Tänavu lõpetab Paide linnas tegutsemise kaks kooli, neist Paide Ühisgümnaasiumi hoone lammutatakse. Kooliga seonduvad mälestused maalitakse koolimaja seintele, et vana maja väärikalt ära saata, meenutused jäädvustatakse mälestuste raamatuks. Kuna tänavu möödub Paides 100 aastat gümnaasiumihariduse andmisest  ja tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, siis sellest tulenevalt oli eesmärk seintele maalida 100 pilti.

Kel soovi veel projektis osaleda, siis:

  1. Mõtle välja A3 paberil või digitaalselt kavand, mida sooviksid seinale joonistada.
  2. Ootame ideid, mis seostuvad mälestustega Paide Ühisgümnaasiumi üritustest, sümboolikast, inimestest, koolimajast, kooli ümbrusest jne.
  3. Lisa juurde mõõdud, kui suurelt võiks Sinu töö seinal olla.
  4. Lisa kavandile töö pealkiri, oma nimi ja kontaktandmed (PÜG õpilastel klass, teistel e-posti aadress ja telefoni nr).
  5. Saada kavand opilasesindus@paideyg.ee või too kavand Paide Ühisgümnaasiumi kantseleisse hiljemalt märtsis 2018.
  6. Ole valmis oma tööd maalima koolimaja koridori seinale!

Kõik seintele maalitud tööd pildistatakse, avaldatakse ürituse lehel ja köidetakse mälestuste raamatuks. Üks töö maalitakse vineerile ja kingitakse samale kohale kerkivale uuele koolile mälestuseks.

Projekt valmib “Nopi Üles” toel. Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames. Lisainfo programmi kodulehelt: www.facebook.com/nopiules