Päikesekillud 2015 on jagatud
Fotod: Andrus Kopliste

Fotod: Andrus Kopliste

14. mail toimus koolis „AASTA GAALA 2015“, kus tunnustati huvitegevuse tublimaid noori, kes paistnud silma oma suure südame, hea tahte ja sihikindla tegevusega.

Sel aastal seati üles 20 nominenti, keda esitati klassikaaslaste, huviringide, sõprade ning koostööpartnerite poolt.  Need nominendid olid Mia Laurel Viilup, Käti Eikel Tapp, Mattias Sapp, Kädi Miir, Sigrit Lausvee, Helena Mägi, Hele – Riin Raba, Maret Martjak, Matrix Einer, Tanel Salm, Robin Vestung, Rasmus Kallas, Sabine Krais, Meliina Moppel, Desiree Klausen, Kert Kaasik, Kaur Pennert, Ivar Salm, Mariin Klemm ja Eliis Härma.

pildid_nuppKõikide nominentide seast valiti välja kümme, kelle kohta võime öelda, et nad on „Meie kooli päikesekillud 2015“.

Marika Kuusik
huvijuht

Nendeks olid:

Mia Laurel Viilup – sõbralik, abivalmis ja tegus neiu, kelle järjekindlus on pea alati viinud tulmuseni. Oma toimetamistega on ta näidanud, et mitte iial ei tasu midagi oodata, vaid tuleb ise astuda samm  millegi ära tegemiseks. Tänu Miia Laureli järjekindlusele loodi kooli 7.-9.klassi tantsurühm.

Mattias Sapp – poiss, kes teeb alati kõike naerul suul. On ustav sõber, kes lahendab sisepingeid ja vaidlusi mõnusa ja kerge huumoriga. Talle võib rääkida nii muresid, kui ka rõõme. 2015. aasta Järvamaa näiteringi päeval sai ta oma vanuste seas parima mees näitleja ja tantsuvõistlusel oma vanusegrupis parima meestantsija auhinna.

Matrix Einer, Tanel Salm, Robin Vestung ja Raskus Kallas –  neli musketäri, kes oma vanuses on löönud platsi puhtaks erinevatel spordialadel maakondlikel koolinoorte võistlustel. Alates sügisest on toodud koju esikohakarikad kergejõustiku neljavõistluses, rahvastepallis, saalihokis, tänavakorvpallis ja saalijalgpallis.

Hele – Riin Raba – Ta on inimene, kes suudab endale asjad selgeks teha ning rahulikult tegutseda. Oskab hästi oma mõtete eest seista. Just sel kooliaasta lõpul võttis enda kanda kooli õpilasesinduse presidendi rolli, mis näitab Hele – Riin`i suurt kohuse ja vastutustunnet.

Maret Martjak – sõbralik, suure südamega ning abivalmis noor inimene, kelle suurimaks kireks onn tegelemine muusikaga.  Tema muusikaline silmaring on väga lai ning ta on sõnapidaja ja tema peale võib alati loota. Ta ei vea oma laulukaaslasi kunagialt, mis peakski olema täiesti tavaline, kuid tänapäeval aina rohkem eriline omadus.

Mariin Klemm – abivalmis ja asjalik, samas sõnakas ja enda eest seisja. Oli peakorraldajaks kooli tantsuvõistlusel 2015, osaleb aktiivselt Paide linna noorte volikogus, Järvamaa Noortekogus  ja kooli õpilasesinduses ning juhtis noorte saadet Skräss. Kõike ikka selleks, et kaasa rääkida kooli ja Paide linna noori puudutavates küsimustes.

Eliis Härma – kooli ajalehe OliOn peatoimetaja kolmel viimasel aastal, kus tegi visa tööd, et kooli ajalehe traditsioon ei hääbuks. Ta on peatoimetajana olnud järjekindel ja nõudlik nii enda kui reporterite suhtes, on aktiivselt suunanud toimetuse koosolekuid, pakkunud välja ideid ja aidanud teisi toimetuse liikmeid, vajadusel ka ajalehte küljendanud. Lisaks ajakirjandusringis jagatud õpetustele on ta end täiendanud vabariiklikes meedialaagrites ning jaganud seal omandatud teadmisi ka teistega.

Palju õnne kõigile tunnustuse saajatele!

Lisaks nominentidele olid kutsustute seas ka kõik need noored, kes aasta jooksul pannud oma õla alla meie huviürituste õnnestumisele, olnud aktiivsed klassivanemad, õpilasesinduse liikmed või paistnud silma ka väljapool kooli oma aktiivsuse ja ettevõtlikkusega, meie tublid õpetajad ja huviringide juhendaja ning koostööpartnerid ja huviürituste sponsorid. Just „Aasta gaala“ on juba aastaid olnud selleks võimaluseks näidata välja tänulikkust ja lugupidamist.

Pidulikkust ja meeleolu andsid meie üritusele juurde 5. klassi tüdrukute ansambel, segaansambel, solistid Maiken Merisalu ja Marte Martjak ning üllatusesinejana laulja Viivika Viickenberg. Õhtut juhtis meie abiturient Raido Türner, kelle emotsionaalne lõpukõne tekitas juurde naeru ja muhedat olemist. Pidulikum tunnustamine lõppes ühise koosviibimisega, kus oli võimalus suhelda tunnustatutega ning arutleda juba uusi ettevõtmisi.