Päikesekillud säravad eredalt huvitegevuse maastikul

Meie kooli päikesekillu nominendid ning laureaadid “Aasta Galal 2017” Foto: Ants Leppoja

Eile, 11. mail toimus Paide Ühisgümnaasiumi aulas tänusündmus „Aasta Gala 2017“, kus tunnustati huvihariduse ja – tegevuse valdkonna tublimaid ja aktiivsemaid noori ning tänati õpetajaid, juhendajaid ja meie toetajad. Sel aastal seati üles 21 nominenti, kes esitati tunnustamiseks klassikaaslaste, õpetajate, huviringide juhendajate ja koostööpartnerite poolt. Paide Ühisgümnaasium korraldab tänusündmust koostöös kooli õpilasesindusega.

Kätlin Merisalu
huvijuht

Nominendid “Meie kooli päikesekild” tiitlile olid sel aastal Rasmus Kallas, Kelly Mass, Meliina Moppel, Jasmiin Rosme, Jaan Joosep Kuuse, Jander Laas, Ly-Marleen Tamme, Raigo Tischler, Sheril Tankler, Johanna Tuisk, Ragne-Liis Mõttus, Markus Udam, Patricia Matrov, Jan Margen Vau, Katarina Perman, Elsa-Pauliine Palu, Marie Marleen Jaanof, Alina Simmer, Kaur Pennert, Janely Allsaar, Krislin Virkoja. Laureaadid ülesseatud nominentide seast selgitas välja viieliikmeline žürii, mis koosnes õpilastest ning õpetajatest. Tiitlid andsid “Aasta Galal 2017” üle eelmise aasta säravad päikesekillud.

“Meie kooli päikesekild 2017” laureaadid on:

Markus Udam

Ta on Paide Huvikeskuse Kunstikooli 4. klassi õpilane ja osaleb lisaks sellele ka robootikaringis. Kunstikooli laagrites on ta olnud ka lisaks õppetööle suureks abiks laste vaba aja planeerimisel ja läbiviimisel. On olnud DJ, keerutanud plaati ja mõelnud sinna juurde ka mängusid välja. Detsembris 2016 aitas ta korraldada Järvamaa noorte inspiratsioonipäeva, kus tema ülesandeks oli kokku panna külalisi tutvustavad videoklipid. Töö oli mahukas, aga ta sai sellega hästi hakkama. Oma abivalmiduse, ustavuse ja hea huumorimeele tõttu on ta hinnatud sõber ja armastatud klassikaaslane. Väga suure potentsiaaliga noormees!

Patricia Matrov

Ta osaleb aktiivselt ja vähemalt kolm korda nädalas võrkpallitreeningutel. Ta on sõbralik ja püüdlik ning ergutab oma kaaslasi treeningutel ja spordivõistlustel. Osaleb 2016/2017 aastal U14 ja U16 võrkpallivõistkonnas. Järvamaa minivõrkpallis saavutas ta I koha.

Jan Margen Vau

Ta on tubli ja aktiivne noor ning Järvamaa Keskraamatukogu sõber. Ta on maalinud meie lasteosakonna seinale raamatupuu, osalenud külalislaenutajana raamatukogupäevadel ja Arvamusfestivali raames raamatuala vestlustel. Tema poole võib alati pöörduda ning ta aitab nõu ja jõuga.

Katarina Perman

Ta on elurõõmus ja aktiivne neiu, kes on hetkel üks Paide Ühisgümnaasiumi õpilasesinduse aktiivsemaid liikmeid. Hetkel esindab ta ka kooli õpilasesindust Paide linna noortevolikogu projektikomisjonis. Tema suurimateks hobideks on tantsimine ja laulmine. Tantsinud on ta pea kogu oma elu. Samuti on ta on mitmel aastal teinud kooli tantsuvõistluse jaoks algklassidele tantsukavu, aidanud tantsuvõistluse avatantsu ning klassikava kokku panna ning olnud treener võimlemisklubi Maribel noortele. Ta on laulnud alates esimesest klassist saadik kooli koorides. Praegu laulab ta segakooris ning kooli ansamblis. Samuti on ta mitu aastat näidelnud kooli näitetrupis, alustades juba põhikoolis.

Elsa-Pauliine Palu

Tema puhul paistab silma aktiivne koolisisene ja kooliväline muusikaline tegevus. Ta on osalenud erinevatel olümpiaadidel ja konkurssidel. Laulmist õpib ta Sirje Graubergi lauluklassis. Ta on silmapaistev solist, kelle muusikaline edasiminek on olnud kiire. Kooli lauluvõistlusel saavutas esimese koha. Tema laulmises on võimsust, erinevaid muusikalisi kõlavärve ja sisemist kaasaelamist. Selles valdkonnas on tal ees suur tulevik. Ta on teinud regilaule uues kuues ja saanud eripreemia julguse ja omaloomingu eest. 17. detsembril 2016. aastal osales Paide Kultuurikeskuses kontserdil „Kingitus linnarahvale“. Kooli advendikontserdil Paide kirikus esines solistina.  „Lauluhäll 2017“, mis toimus 25. märtsil 2017 saavutas 14.-16. aastaste vanuserühmas esimese koha. Ta on osalenud sulgpalli võistlustel ja saavutanud võistkonna koosseisus teise koha. Ta lõpetab sel aastal Paide Muusikakooli viiuli erialal ning mängib hetkel Paide Muusikakooli sümfoniettorkestris.

Marie Marleen Jaanof ja Alina Simmer

Nad on tublid õppijad ja aktiivsed klassivälises tegevuses. Neid iseloomustab oskus märgata kaaslasi, abivalmidus ja hoolivus. Nemad on need 4.a õpilased, kes otsustasid omateenitud raha annetada meie kooli väikeklassile õppemängude ostmiseks. Mängude üleandmine toimus pidulikus meeleolus – kaetud laua ja mängudega. Rõõmu oli kõigil, nii kinkijatel kui ka kingituse saajatel.

Kaur Pennert

Kui 2016. aastal lõpetas nominent Paide Muusikakooli löökpilli erialal, siis käesoleval 2017. aastal, lõpetab ta muusikakooli juba klaveri erialal. See on harukordne juhtum ja suurepärane näide meeletust töövõimest ning piiritust muusikaandest. 2016. aasta detsembris lavastas ta kontserdi “Kingitus linnarahvalt” muusikalise osa. Vaatamata oma noorele eale juba väga hinnatud klaverisaatja ja muusik kogu maakonnas.

Janely Allsaar

Ta on hea eeskuju noorest inimesest, kes on suure tahtejõuga isetegutseja, kaasates ja inspireerides sealjuures ka teisi. Viiendast eluaastast alates on ta kireks olnud tantsimine. Lisaks ise tantsimisele on ta harjutanud kätt ka koreograafina, koostades kahel aastal oma klassi tantsukavad Paide Ühisgümnaasiumi iga-aastasele tantsuvõistlusele. Hea töö tulemusena pärjati ta eelmisel aastal tantsuvõistluse parima juhendaja tiitliga. Lisaks tantsimisele on ta ka hea sportlane, kuuludes Kergejõustikuklubi ALEM ridadesse. Treener Veiko Valangu käe all harjutades on ta jõudnud nii kohalikele, kui ka vabariiklikele võistlustele.

Krislin Virkoja

Ta on aktiivne klassiürituste korraldaja.Ta esindab nii klassi kui ka kooli erinevatel üritustel. Kuulub klassi malevõistkonda, samuti võtab osa erinevatest ainevõistlustest. Ta käib võimlemisringis ning kergejõustikutrennis ja laulab lastekooris. Järvamaa koolinoorte meistrivõistlustel sisekergejõustikus oli ta TC vanuseklassis kolmekordne võitja, samuti kuulus talle kaks teist kohta. Ta on tubli, tõsise ellusuhtumisega, särav tütarlaps.

Fotomeenutus Paide Ühisgümnaasiumi “Aasta Galalt 2017” läbi Ants Leppoja fotosilma asub siin: https://www.facebook.com/pg/jarvamaa/photos/?tab=album&album_id=10155304552688343

Palju õnne kõigile laureaatidele! Aitäh õpetajatele, juhendajatele, õhtujuhile, vaheesinejatele, Alex´ile ja Emily´le, abilistele ja toetajatele ning parimad soovid kõigile aktiivsetele noortele!